Pracovníci sociálního odboru vzali děti na tábor

18. 8. 2020 · 1 minuta čtení · 10 fotografí
Téma Z města

Pracovníci Sociálního odboru vyrazili do městské ubytovny v Celné v Orlických horách, kde díky Městu Hustopeče a sponzorům z řad místních církví i jednotlivců uspořádali tábor pro děti.

Tábor by se nemohl nikdy uskutečnit bez darů Města Hustopeče, Ing. Karla Káně a děkana Mgr. Jana Nekudy z místních církví, paní Zdeňky Frýbertové, pana Zdeňka Chrástka (Hamburger Recycling CZ s. r. o.)a pana Jana Dufka, jmenuje seznám dárců Antonie Koblihová ze Sociálního odboru, která byla jednou z těch, kdo vyměnil kancelář za táborovou základnu.

Děti měly zajištěnu celodenní stravu, dopravu z Hustopečí, místní přepravu a vstupné do muzeí, výstav a dělostřelecké tvrze Bouda. Pořádali jsme výlety po okolí, různé hry, tradiční táborák, stezku odvahy, ale i vzdělávací bloky. Probrali jsme s dětmi témata jako finanční gramotnost, vhodná výživa, komunikace ve vztazích a snažili jsme se hravou formou i o posílení odolnosti ve stresových a krizových situacích, popisuje program Koblihová. 

Tábora se zúčastnilo celkem 10 dětí ve věku 8–14 let. Všechny byly z pobytu v Orlických horách nadšené a týdenní pobyt si náramně užívaly.

Za krásné zážitky všem sponzorům z organizacím děkujeme. Umožnili tímto zprostředkovat pestrý táborový týden pro děti, které by se na letní tábor zřejmě nedostaly, uvedla Koblihová. -nov-

odebírejte přes RSS