Pracuje se na dalším úseku bezbariérových tras

4. 4. 2019 · 2 minuty čtení · 3 fotografie · 1 video

 S příchodem jara v Hustopečích začaly práce na další etapě budování bezbariérových tras, které usnadní pohyb po chodníku zejména lidem na vozíčku a maminkám s kočárky.

 

„Momentálně se realizuje pátá bezbariérová trasa, od tržnice Pavlína ulici Komenského. Budeme pokračovat na ulici U Větrolamu, pak kousíček Údolní. Úsek na ulici Mírové se bohužel letos kvůli majetkoprávním komplikacím nepodaří realizovat,“ uvedl místostarosta Bořivoj Švásta.
Pracovníci firmy Stavby Rufa budují chodník s povrchem z šedivých dlaždic 20 x 20 centimetrů. V místech, kde trasa křižuje silnice, nebo u vjezdů do nemovitostí pokládají varovné pásy ze slepecké zámkové dlažby široké 40 centimetrů.

Letošní etapa bezbariérových tras má vysoutěženou cenu necelých pět milionů korun. Smlouvu město uzavřelo v roce 2018, podle dohody firma nastoupila až na jaře. Hotovo by mělo být do konce prázdnin. Práce je však třeba koordinovat i se správci sítí, což může přinést zpoždění. Důvody osvětlil investiční technik Radek Krušina: „Na ulici U Větrolamu, kolem rodinných domků i kolem paneláků, má proběhnout rekonstrukce vodovodu, na Údolní ulici a U Větrolamu ještě navíc rekonstrukce plynovodu. Obě opravy je třeba dokončit před realizací nového bezbariérového chodníku.“

V minulých letech byly ve městě vybudovány čtyři bezbariérové úseky chodníků. „První tři trasy vedly kolem krajských komunikací, první trasa kolem ulice Brněnská po levé straně, další trasa vedla po ulici Jiráskova, Kollárova, Havlíčkova, od hotelu Centro ke hřbitovu a třetí trasa vedla po ulici Nádražní na pravé straně, to znamená propojovala nám základní školu Nádražní s Městskými službami,“ přiblížil Švásta. Loni byla realizována první z mobilit po místních komunikacích, od kruhového objezdu přes ulici Hybešovu, Žižkovu, po ulici Tábory až k základní škole Komenského. Dále se na ulici Svatopluka Čecha dělala bezbariérová opatření.

„Máme vyprojektovanou další bezbariérovou trasu, která začíná u cukrárny Jitka, pokračuje po ulici Brněnská, Tyršova a potom po ulici Šafaříkova směrem k Pavučině,“ prozradil další plány Krušina. Při budování bezbariérových tras město využívá finance z dotací. Na podzim bude žádat o podporu na další plánovanou etapu, která by se pak mohla realizovat v příštím roce.

-kam-

 

odebírejte přes RSS