Pralesní písně roztančily společenský dům

4. 3. 2019 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Příchod jara s sebou přináší kromě sluníčka také období karnevalů. V Hustopečích se první z nich konal minulý týden v sále pod kostelem a ten druhý si pro děti na tento víkend připravilo Centrum volného času Pavučina. Letos se svou tematikou zaměřil na prales. 


Už ani nepočítáme, kolikátý ročník karnevalu to je – prostě jedeme každý rok,“ sdělil nám nadšeně ředitel CVČ Pavučina Petr Fridrich, jenž se vžil do svého převleku domorodce nejen svou přezdívkou, ale také svým projevem. 

 V celém sále nebylo místa, kde by zrovna někdo netancoval, nehrál hry, nebo po sobě neházel konfetami. S kostýmy si rodiče opravdu vyhráli, a tak se nám naskytl pohled na zvířátka všelijakého druhu, princezny z různých panství, odvážné hasiče, tanečnici z Havaje, nebo exotickou Kleopatru. 

Ohromným lákadlem bývá na tomto karnevale bohatá tombola pro děti, a letos tomu nebylo jinak. Každá cena v tombole je velké překvapení, rádi dětem rozdáváme dárky, a každý si tak něco odnese, dodává veselý Fridrich. A tak tomu také bylo. Spokojené úsměvy dětí vypovídaly o povedené akci a potvrzovaly, že pořadatelé jsou v této oblasti už opravdovými profíky. 

Text a foto: Tereza Slámová

odebírejte přes RSS