Přečetla 130 knih a je tak nejlepší lovkyní perel

16. 2. 2023 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Městská knihovna vyhlásila devátý ročník čtenářské soutěže pro děti Lovci perel. Aby mohli malí čtenáři začít sbírat vzácné perličky za přečtené knihy, museli se nejdříve odměnit nejúspěšnější lovci roku loňského. Stalo se ve středu 15. února.


Loňského kola se zúčastnilo 27 dětí a dohromady přečetli 589 knih. Každý soutěžící přečetl v průměru okolo 30 knih. Kromě jednoho. Vítězka Evelínka Kučerová, žákyně pátého ročníku ZŠ Komenského, zvládla za loňský rok přečíst knih neuvěřitelných 130! „To jsem ani nevěděla, že jich je tolik. Mě čtení prostě baví, tak to jde samo. Mám ráda příběhy s vílami a jednorožci, to mě baví ze všeho nejvíc,“ svěřila se překvapená vítězka.

Kromě jiného Evelínka prozradila, že kromě perlorodek z knihovny četla i další knihy, které má doma, takže číslo za loňský rok bude mnohem vyšší, ale spočítané to nemá. Co však ví už dnes je, že v letošním roce soutěžit nebude, protože ze soutěžních knih už stihla přečíst vše, co by ji zajímalo. Šanci na hlavní cenu tak mají další. 

Paní knihovnice předaly všem zapojeným čtenářům hodnotné ceny za jejich snahu a rodiče při této příležitosti pozvali na blížící se akce v knihovně, kterých nebude málo. „Budeme tu mít hned dvě přednášky. První budou mít manželé Márovi o Barmě a Vietmanu ve čtvrtek 23. února. S druhou k nám zavítá paní doktorka Soňa Nezhodová z městského muzea o čtrnáct dní později. A jinak chystáme burzu knih, takže už příští týden k nám můžete nosit knihy, které je vám líto vyhodit. Samotná burza pak začne 1. března,“ pozvala knihovnice Jitka Horáková. -nov-

 

odebírejte přes RSS