Předškoláci od Rybiček byli pasováni na školáky

15. 6. 2017 · 1 minuta čtení · 12 fotografí · 1 video

Dobří rodiče dávají dětem kořeny a křídla. Kořeny proto, aby věděly, kde jsou doma. Křídla proto, aby mohly odletět a zase se vrátit. Mateřská škola kořeny rozvětví, posílí. Dětským křídlům pomůže odletět a vyzkouší si to, co se naučily. 

Těmito slovy zahájila ředitelka MŠ U Rybiček Eva Javůrková slavnostní ceremoniál loučení předškoláků s jejich první vzdělávací etapou – mateřskou školkou. Do prvních tříd základních škol jich v září usedne 35. Děti měly pro rodiče nachystané pásmo písní a básniček a celý program se nesl v dojemné atmosféře radosti dětí a slz rodičů.
Samotné pasování na školáky provedla starostka Hana Potměšilová. Každé dítě během něj proneslo, čím by se jednou chtělo stát. „Profese, které si děti vybírají, jsou rok od roku reálnější. Vloni jsme tady měli budoucí prezidenty, starosty a kosmonauty, letos převládaly magistry v lékárně. Ale je pravda, že se objevil i milionář,“ komentovala s úsměvem starostka Hana Potměšilová.
Loučení je náročné i pro paní učitelky. „Je to pro nás každý rok smutné. Chtěla bych v první řadě poděkovat rodičům za spolupráci a vstřícnost během našich společných let a učitelkám za jejich profesionální práci,“ uzavřela Javůrková. 

-ves-


odebírejte přes RSS