Představení Na útěku nabádalo k neutíkání

21. 7. 2017 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Ve středu 19. srpna se na nádvoří domu U Synků odehrálo páté představení divadelního festivalu. Ve francouzské komedii Na útěku hledaly dvě ženy především samy sebe. Komorní hru odehrály herečky z Divadelního spolku Kroměříž. „Náš spolek má dlouholetou tradici. Každý rok děláme dvě až tři premiéry,“ uvedla herečka Romana Blažková. 


Autoři předlohy Pierre Palmade a Christophe Duthurun napsali hru na míru pro osmdesátiletou herečku. Pojednává o dvou ženách, které prchají před svým osudem a dohromady je svede náhoda. „Je to hodně konverzační záležitost. Zabývá se tím, jak ten život utíká. Člověk mnohdy cítí potřebu utéct a přitom by stačilo jen zastavit a zamyslet se,“ vysvětlila herečka Kateřina Nakládalová.
Humorné situace vyplývají z rozdílného věku postav, uvažování a pohledu na svět. Starší žena je mnohem mladší duchem a pomáhá své mladší souputnici odpoutat se od zbytečných vnitřních okovů. Z počáteční antipatie se stává silné přátelství. Dění na pódiu je velmi intenzivní a stojí na hereckých výkonech představitelek. „Na scéně hrajeme po celou dobu obě dvě a naplno, což vyžaduje velké soustředění. Musíme se poslouchat a to je zároveň velmi příjemné a náročné,“ uzavřela Nakládalová. 

-ves-

odebírejte přes RSS