Přehlídka archivních vín nabídla i padesátiletý Sylván

15. 12. 2014 · 1 minuta čtení · 5 fotografí
Milovníci vína se sešli již tradičně druhou prosincovou sobotu ve sklepě Na Hradbách. Český zahrádkářský svaz Hustopeče pořádal přehlídku archivních vín. Návštěvníci mohli ochutnat takovou perličku jako například padesát let staré Sylvánské zelené. Nejstarší vzorek ochutnávky pocházel ze sklepa Petra Fridricha staršího. Hustopečský vinař přinesl okolo patnácti vzorků vín, jejichž věkový průměr činil 32 let.
Celkem se na archivní přehlídce sešla více než stovka vín, většinou od domácích vinařů, přispěli ale i kolegové z okolí. „Akci hodnotíme jako zdařilou, i když na ní vždy vládne spíše komorní atmosféra. Zúčastnilo se jí asi čtyřicet lidí, hlavně místních vinařů. Vždy spolu proberme jednotlivé ročníky. Zavzpomínáme, jak jednotlivé roky vypadaly,“ pochvaloval si předseda Českého zahrádkářského svazu Hustopeče Radovan Tomeš.
Přehlídka archivních vín podle něj rozhodně nebude chybět ani v kalendáři akcí na příští rok. „Jeden rok jsme vynechali a doneslo se k nám, že lidem tento košt v Hustopečích chyběl. Příští rok se tak ve sklepě na Turhandlích sejdeme zase,“ uzavřel Tomeš.
(Text: Jana Rozková, Foto: Veronika Kuklová)
odebírejte přes RSS