Přehlídka talentů na Komendě

28. 6. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video
Základní škola Komenského pořádala již třetí ročník talentové soutěže Komenda má talent. Na casting se přihlásilo kolem 35 talentovaných žáků, ze kterých porota vybrala 18 nejlepších. „Tuto soutěž jsme udělali proto, aby ostatní žáci viděli, že mají spolužáky, kteří jsou talentovaní a opravdu něco umí,“ vysvětlila Hana Forejtníková, školní psycholožka. 


Předvedené dovednosti závisely na věku dětí, přihlásit se mohl každý žák školy, ale převažovaly děti z prvního stupně. „Zúčastnilo se hodně prvňáčků, kteří teprve začínají hrát na hudební nástroj nebo zpívat, ale chtěli jsme, aby byly zastoupeny všechny ročníky,“ doplnila Forejtníková. 

Organizátorem akce byl školní parlament, který také vybíral porotu. Ta po zhlédnutí všech talentovaných dětí určila pět nejlepších. „Bylo to hodně těžké, protože všichni byli skvělí,“ zhodnotila jedna z porotkyň. Hlavního vítěze volily děti a suverénně se jím stal jediný zástupce žáků druhého stupně Radim Kalců, který předvedl dechberoucí jo-jo-vou show. -ves-

 

odebírejte přes RSS