Přihlášky do hustopečských školek se odevzdávaly 9. května

14. 5. 2019 · 2 minuty čtení · 7 fotografí · 1 video

V celé České republice je více než pět tisíc mateřských škol, v první polovině května se na nich konají zápisy. V Hustopečích se na obou školkách zapisovalo ve stejný den, ve čtvrtek 9. května.


O týden dříve školky otevřely své dveře všem rodičům a dětem, aby si mohli školky prohlédnout a některou si vybrat. Při zápisu odevzdávali mnoho potřebných dokumentů.
„Rodiče přináší žádosti potvrzené lékařem, protože očkování je dneska jeden z povinných údajů. Dále potom kontrolujeme trvalé bydliště jednoho z rodičů a dítěte ,“ informovala ředitelka MŠ Pastelka Blanka Nešporová. Kvůli ochraně osobních údajů dostávali rodiče nejprve registrační číslo, pod kterým budou později výsledky přijímacího řízení zveřejněny.
Podle zákona přijímají mateřské školy děti pětileté, čtyřleté a tříleté děti, k docházce by se měly dostat všechny narozené do 31. 8. 2016. Povinnost přijmout dítě však platí jen u předškoláků. Mladší děti mohou být odmítnuty. „Tříleté děti přijímáme také, ale asi nebudou mít šanci všechny, protože kapacita školky je omezená. Letos přibíráme podle počtu dětí, které odešly do základní školy 22 až 23 dětí,“ uvedla Ivana Kouřilová, ředitelka MŠ U Rybiček. Rodiče sem přihlásili celkem 42 dětí. V MŠ Pastelka jsou připraveni přijmout 26 dětí, dostali však více než dvoujnásobný počet žádostí o přijetí, celkem 61. Někteří rodiče z obavy o to, že jejich dítě nebude na jedné školce přijato, podali raději přihlášku na obě mateřské školky, takových bylo přesně 15. Nyní probíhá posouzení všech  žádostí podle stanovených kriterií.Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny pod registračním číslem, v MŠ Pastelka 23. 5. a v MŠ U Rybiček nejpozději 3. 6. 2019

Rodiče vybírali školku podle různých kriterií, někteří zapsali své dítě tam, kam sami v dětství chodili, jiní dali na doporučení známých, nebo pro ně byla významná vzdálenost od bydliště. Podstatné byly i osobní sympatie a přístup učitelek. „Líbí se nám líbí nové metody ohledně vzdělávání dětí v oblasti ekologie, třídění odpadu a zacházení s nimi,“ přiznal jeden z rodičů.
Důležitá je pro dítě určitě i přítomnost sourozence nebo kamaráda. „Snažíme se vycházet rodičům vstříc, aby děti mohly být ve třídě se svými sourozenci nebo kamarády. Adaptační pobyt proběhne mnohem lépe a rychleji, když tam někoho znají,“ uvedla Kouřilová.
Přejeme všem dětem, aby se do vysněné školky dostaly, aby se tam cítily dobře a našly si nové kamarády.

-kam-

odebírejte přes RSS