Přijďte ochutnat vína ucházející se o zařazení do Salonu vín

17. 8. 2015 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Národní soutěž vín Velkopavlovické vinařské podoblasti letos po dlouhé době opět míří do Hustopečí. Na výstavě vín 22. srpna 2015 budou moci návštěvníci ochutnat přihlášené vzorky, které se budou ucházet o zařazení do Salonu vín České republiky.
„Výstava je unikátní tím, že je to takové první kolo pro všechny vinaře, kteří chtějí mít svá vína v Salonu vín ve Valticích. Pro každého vinaře je to velmi prestižní záležitost. Do tohoto kola soutěže se smí přihlásit pouze vinaři z Velkopavlovické vinařské podoblasti, a pokud se nepřihlásí do našeho hustopečského kola, o účast v Salonu vín už se nemohou ucházet,“ vysvětlila Petra Otřísalová ze Stálé vinařské expozice města Hustopeče.
Na výstavě vín v hustopečském společenském domě tak budou k ochutnání ty nejlepší vzorky z Velkopavlovické podoblasti. Před samotnou výstavou je 10. a 11. srpna 2015 ohodnotila odborná komise a určila tak, která vína postoupí do dalšího kola soutěže a pak třeba do Salonu vín (více čtěte ZDE).
„Návštěvník, který 22. srpna přijde na výstavu, v katalogu uvidí, která vína byla vybrána odbornou komisí do hlavního, posledního kola výběru Salonu vín. Sice ještě nebudeme moci určit, která vína opravdu nakonec do Salonu vín zařazena budou, ale budeme vědět, která se nominují do posledního kola soutěže,“ vysvětlila princip Otřísalová.
Soutěž se koná pod garancí Svazu vinařů. Salon vín ve Valticích prezentuje výběr těch nejlepších vín z celé České republiky. „Pro každého vinaře je velmi žádoucí a prestižní záležitostí mít některé ze svých vín zařazeno v Salonu vín,“ zdůraznila Otřísalová.
Národní soutěž se bude konat v Hustopečích v sobotu 22. srpna od 14.00 do 20.00 hodin ve společenském domě v Herbenově ulici. Součástí programu bude i folklórní vystoupení Hustopečské chasy Zarážení hory, hrát bude cimbálová muzika Gracia, od 18.00 do 21.00 hodin pak otevřou hustopečští vinaři své sklepy.
-jal- 
odebírejte přes RSS