Přijďte se podívat, jak Švédové Brno dobývali

30. 3. 2017 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Kultura

V pátek 31. března máte možnost vidět Ořechovské divadlo v Hustopečích. V sále Společenského domu vystoupí s hrou Vlastimila Pešky - Jak Švédové léta páně 1645 Brno marně dobývali aneb bylo nebylo. Přijďte se podívat na divadelní komedii! 

Rozvernou komedii o marném dobývání Brna švédskými vojsky za třicetileté války napsal Vlastimil Peška na žádost švédského lidového spisovatele Hanse Eriksona v roce 1994. Hra vtipně glosuje starý a stále přežívající nešvar, kterým je překrucování dějinných faktů. Vše se odehrává na pozadí jednoduché, však nosné dějové linky, vystavěné na pozadí známé brněnské pověsti o předčasném zazvonění poledne na brněnském Petrově, díky kterému Švédové ukončili bitvu, a Brno tak nebylo dobyto. Perličkou komedie je vtipné, však srozumitelné použití osmi evropských jazyků. Od angličtiny až po maďarštinu. Druhou perličkou je zajisté i Peškova hudba zkomponovaná v duchu moravských lidových balad a kramářských písní. 
Zdroj: www.orechovske-divadlo.cz

Začátek v 19.30 v sále Společenského domu v Hustopečích. Předprodej vstupenek v Turistickém informačním centru v domě U Synků. 

 -ves-

odebírejte přes RSS