Příměstské tábory zabaví i poučí

26. 7. 2019 · 2 minuty čtení · 23 fotografí · 1 video

Konec školního roku s sebou kromě prázdnin spojených s horkými letními dny přinesl i spoustu volného času, který se ne vždy daří vyplnit úplně snadno. Naštěstí je nabídka příměstských táborů v Hustopečích natolik široká, aby si na své přišlo každé dítě. V uplynulém týdnu proběhly hned tábory dva - jeden s koňmi, druhý s angličtinou.

,,Pro letošní rok máme na příměstském táboře s angličtinou dvacet čtyři dětí ve věku od ukončené první třídy do desíti let," sděluje stav přihlášených Veronika Koschová, vedoucí tábora. Maximální počet přihlášených dětí pro tábory s koňmi řídí právě počet dostupných koní. Celková kapacita čtrnácti dětí byla pokaždé vmžiku naplněna. ,,O ty příměstské tábory s koňmi je velký zájem, je to něco jiného, než tábor s angličtinou nebo výtvarkou - hned jak se na začátku března vyhodí termíny, jsou tábory zcela obsazené," popisuje nevídaný zájem vedoucí Simona Jakubčíková.

Tématem letošního příměstského tábora s angličtinou je cirkus. Dopoledne děti tráví v jazykové učebně na knihovně, odpoledne vyráží ven. ,,Odpoledne trávíme většinou venku při nějakých sportovních aktivitách, dneska nás čeká cirkusové odpoledne na hřišti, zítra pojedeme do Jump Parku do Brna a ve čtvrtek půjdeme na koupaliště," přibližuje denní program vedoucí Koschová.

U koní to vypadá trochu jinak. "Děti dojdou kolem osmé hodiny ráno, proběhnou nějaké ranní informace, pokecáme, jaký byl den předtím. Jsou rozděleni do dvou skupin, jedna skupinka jde ke koníčkům - jezdit, druhá má nějakou výtvarnou aktivitu nebo teorii ze světa koní," představuje harmonogram Simona Jakubčíková.

Velkou a příjemnou novinkou tohoto roku je nově postavená stáj pro poníky, která se těší mnohého využití. Nyní funguje především pro nadšené táborníky. Do stavby Domu dětí a mládeže byla zahrnuta i jedna ze stájí. Tak vzniklo nové zázemí s novými šatnami, toaletami, sprchami, skladem krmiv a sedlovnou.

Na třetí a zároveň poslední tábor s koňmi se přihlášen děti mohou těšit příští týden, který současně proběhne s tanečním táborem Move Around Dance Camp.

-slam-

odebírejte přes RSS