Přinášíme kompletní program Burčákových slavností 2017

18. 7. 2017 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Téma Kultura
V tomto roce připadne již 23. ročník Burčákových slavností na víkend od 5. do 10. října 2017. Dukelské náměstí se opět promění ve středověké místo s historickým tržištěm s ukázkami tradičních řemesel a zvěřincem. V mázhausech poteče burčák proudem a víkend plný zážitků slibuje vystoupení hudebních kapel, divadelníků a kejklířů. Přinášíme kompletní program, který zachovává tradiční formát oblíbených slavností. Ve čtvrtek zahájí slavnosti pásmo Hustopeče se baví, které startuje od 16.00 hodin vystoupením dětí a dospělých z hustopečských škol a zájmových kroužků. Od 19.00 hodin zahraje návštěvníkům bigbítová kapela Větry z Jihu. 


Pátek: Otvírání mázhausů, ohňová show, Monkey Business 
Hlavní program slavností začne v 17.00 hodin tradičně divadelním představením. Na pódiu se představí Sokolský divadelní spolek Kafemlejnek z Benátek nad Jizerou a jejich hra Uspořená stovka. V 18.00 hodin zazní uvítací fanfáry a pak Horenská rada slavnostně otevře všechny burčákové mázhausy. Následnou degustaci vám ve večerních hodinách zpříjemní ohňová show a od 20.30 hodin pop-funková česká kapela Monkey Business. Na malé scéně na nádvoří renesančního domu U Synků zahraje od 18.30 do 21.30 hodin cimbálová muzika Grajcar a během celého večera zde můžete ochutnávat vína regionálních vinařů.   

Sobota: Historický průvod, zasedání unie, Děda Mládek Illegal Band a Žlutý pes 
Středověký jarmark, dobová hudba Codex, rytířské klání, jarmareční kapela Kabrňáci či zasedání Burčákové unie – takový je program Burčákových slavností pro sobotní dopoledne. Po obědě začíná folklórní pásmo a v 13.45 hodin vyrazí od Centra volného času Pavučina historický průvod. Během pásma Laškovně i vážně o víně a historii zazpívá vokální trio Sestry Havelkovy a bude se promítat retrospektivní ohlédnutí za uplynulými ročníky. V 18.30 hodin pak na pódium vystoupí country kapela Děda Mládek Illegal Band a pomyslnou tečkou za programem 23. Burčákových slavností bude ve 20.30 hodin koncert rockové skupiny Žlutý pes.
Celodenní program zaměřený na děti se bude odehrávat pod Šapitó na parkovišti u Staré pošty. Od 10.00 do 18.00 hodin na ně čekají divadelní pohádky, kouzelník Mišuge, fakíři, kejklíři a taneční zábava. Stejně tak bude živo i na malé scéně v domě U Synků. Představí se zde dobová hudba Codex, Ondřej Adámek zahraje na loutnu a dudy, Pavel Moš na flašinet a od 15.30 hodin zde budou dvě divadelní představení. V 16.45 hodin začne hrát jarmareční kapela Kabrňáci a od 18.30 hodin se můžete těšit na swingové rytmy kapely Django Jet. 

Nenechte si ujít nezapomenutelný zážitek s rodinnou atmosférou! 

Vstupenky v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru Hustopeče, v síti Ticketstream nebo přes portál SMS Ticket již od 1. června. Do 5. října je možnost zakoupit zvýhodněné vstupné na oba dva dny slavností za 150 korun. 

 www.burcakoveslavnosti.cz 

 -ves-

 

  18820

 

odebírejte přes RSS