Přívalový déšť pustošil hřbitov

18. 8. 2020 · 1 minuta čtení · 16 fotografí · 1 video
Téma Z města

Blátivou spoušť za sebou na hřbitově nechala páteční průtrž. Přívalový déšť s sebou bral trávu i bahno a zavalil spodní část hřbitova a okolí smuteční síně.


Pracovníci Městských služeb začali v úterý ráno s vyklízením areálu hřbitova, který byl při páteční průtrži mračen zavalen vodou a bahnem. Zasažena byla spodní část hřbitova a okolí smuteční síně. „Přívalový déšť nám před hřbitovem zanesl tři zábrany a následně byla ucpána velká odtoková jímka, takže nám voda šla přes celý hřbitov až do spodní části,“ popsal situaci vedoucí Městských služeb Ivan Chrastina, který stav hřbitova monitoroval již během víkendu.

Vinu za zanesení jímek bahnem nese čerstvě posečená tráva. „Stalo se to, že déšť nám cestou bral čerstvě posečenou trávu z příkopů, která právě ucpala mříže. Bláto z polí pak následně vtrhlo v podstatě bez překážek na hřbitov,“ vysvětluje Chrastina.

Odtokové mříže byly vybudovány po velkém přívalovém dešti v roce 2011, kdy byly škody několikanásobně horší. „Tehdy byl ten déšť daleko silnější a měli jsme tu jenom jednu odtokovou mříž, takže ty škody byly někde úplně jinde. Bohužel i když jsme následně vybudovali další zábrany, tak se stalo tohle. Úplně tomu asi zabránit nejde,“ posteskl si Chrastina.

Dalšími možnými opatřeními, které by podobným škodám zabránily bude vedení města řešit. Rekonstrukce veřejného osvětlení, která v současné době na hřbitově probíhá ohrožena nebyla. „Podle mých informací stavba ohrožena nebyla, pouze bylo vyplaveno bahno z výkopů, takže se to musí uklidit, ale žádné vážné škody tu nenastaly.“

Odklízecí práce budou trvat několik dnů. „Zasažené hroby se budeme snažit očistit, ale samozřejmě to neuděláme úplně do původního stavu, takže se předem omlouváme, že to nebude úplně do čista. Prosíme občany o trpělivost i spolupráci.-nov-

odebírejte přes RSS