Pro místní začal předprodej vstupenek na Slavnosti mandloní a vína!

1. 2. 2024 · 2 minuty čtení · 1 fotografie · 1 video
I v letošním roce budou Hustopeče vítat jaro pověstnými Slavnostmi mandloní a vína. Teplé počasí posledních let dává tušit, že i letos se v termínu slavností, tedy o víkendu 22.—24. března 2024, můžeme těšit na nenapodobitelné sněhobílé kvítky a bohatý gastronomický program.

Předprodej vstupenek pro hustopečské startuje 1. února - vstupenky za cenu 100 korun bude možné zakoupit do konce února, a to pouze osobně na TIC Hustopeče (v budově kina). Další vlna předprodeje se rozjede 1. března, a to už i on-line za cenu 200 korun. 


A co nás letos v Hustopečích čeká?

Dukelské náměstí bude doslova přeplněné mandlemi ve všech podobách, především pak v té, která potěší chuťové pohárky a zaplní žaludky. Do gastrozóny se v letošním roce přihlásilo 6 restaurací, které slibují prvotřídní gastronomické zážitky, v čele s hustopečskou Formankou či hotelem Amande. Letos se zaměříme i na mandlové pochoutky ze zahraničí.

Na pódiu se představí skvělá kuchařka a vítězka televizního pořadu Peče celá země 2020 Petra Burianová. Zapojit se do programu mohou návštěvníci při soutěži jedlíků, která každý rok vytvoří na náměstí neskutečně dravou atmosféru.

Z pódia budou k dobrému jídlu a pití vyhrávat kromě místních talentů především cimbálové muziky, kapela Docuku a vrcholem dne bude koncert Anety Langerové v 16 hodin.

Cestou k mandloňovým sadům opět chystají hustopečské spolky svá originální zastavení, kde kromě soutěžních úkolů nabídnou i různé dobroty k občerstvení.

Pro ty, kteří vystoupají až k rozhledně v mandloňovém sadu, budou připraveny netradiční chuťovky z nakládaných hustopečských mandlí, mandlové paštiky, mandlové delikatesy, mandlovice, mandlová limonáda a spousta dalšího.

Ale nejsou to jen Slavnosti mandloní! Jak bychom v Hustopečích mohli zapomenout na víno? Několik místních vinařů otevře své sklepy už v pátek večer a po celý víkend budou nabízet nejen svá nejlepší vína, ale i občerstvení a další programy. Velká návštěvnost se letos očekává ve Víno & Relax zóně na náměstí za kostelem, kde kromě degustace vína bude vyhrávat i cimbálová muzika.

Poslední březnový víkend bude zkrátka ve městě živo, proto si obsáhlý program prostudujte na zvláštním webu www.slavnostimandloni.cz, a ve facebookové události, ve které se dozvíte ty nejaktuálnější informace.

odebírejte přes RSS