Prohlídku gymnázia ozvláštnily netradiční hodiny přírodních věd

11. 1. 2019 · 1 minuta čtení · 11 fotografí · 1 video

Gymnázium T. G. Masaryka oslaví v tomto roce 100 let o svého založení. Jeho branami prošly tisíce studentů a mnoho jich ještě projde. Seznámit se s prostředím středoškolského vzdělávání mohou zájemci o studium během pravidelně pořádaných Dnů otevřených dveří. Poslední se konal 10. ledna a kromě propagace humanitních věd byl zaměřený na polytechnické vzdělávání. „Tradičně mají žáci určité výhrady a ostych před předměty přírodních věd. Proto jsme uspořádali akci, která se jmenuje Studenti studentům. Naši studenti dělají návštěvníkům ukázkové hodiny zaměřené na výuku technických disciplín,“ představil program ředitel Radim Šebesta.


Na netradiční hodiny přírodních věd přispěla dotace z projektu MAP, který spadá pod Mikroregion Hustopečsko. Studenti čekali na návštěvníky ve třech třídách. V učebně fyziky je seznámili s fungováním měřičů elektrosmogu a pulsu. V učebně chemie si návštěvníci mohli vyzkoušet pokusy zaměřené na přírodní barviva. Byly zvoleny tak, aby si je zájemci mohli zopakovat doma. V počítačové učebně zase žáci odkrývali taje robotiky.
Zájemci o studium se mohou připravovat do jara, kdy se budou konat minimálně dvě kola přijímacích zkoušek. „V prvním kole plánujeme přijmout do osmiletého i čtyřletého studia 30 žáků. Termín podání přihlášek je do 1. března,“ upřesnil Šebesta. Přijímací zkoušky organizuje společnost Cermat a budou se konat v dubnu.

-ves-

odebírejte přes RSS