Projekt EDISON na Gymnáziu T. G. Masaryka Hustopeče

15. 2. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video

Tento týden působí na naší škole pět stážistů - vysokoškolských studentů -v rámci projektu EDISON: Amelia Nurmawati ( Indonésie), Can Kecesi (Turecko), Daniela Cordeiro  (Portugalsko), Rita Laryea ( Ghana) a Siyu Li ( Čína), kteří odučí celkem 100 vyučovacích hodin.

Název projektu je zkratkou šesti anglických slov: Education, Drive, Internacionality, Students, Oportunity a Network a organizátorem je AIESEC Brno. Všechny aktivity stážistů - interaktivní výuka, diskuze, workshopy, hry a tance jsou v anglickém  jazyce. Odpolední program pro stážisty naopak organizují naši žáci včetně pozvání na páteční školní ples. Stážisté jsou ubytováni v hostitelských rodinách našich žáků. Hlavním cílem tohoto projektu je komunikace v cizím jazyce a kontakt s lidmi z jiných zemí spojených s reálnou možností získání přátel v zahraničí. 

Velké poděkování patří hostitelským rodinám a poděkování si také zaslouží všichni ostatní žáci, kteří se podílí na organizaci programu pro stážisty. Věřím, že vytvoříme přátelské prostředí pro naše hosty stejně jako minulý rok. 

RNDr. Jarmila Čeperová, koordinátorka projektu


odebírejte přes RSS