Projekt s Finy bude o zdravém životním stylu a zdravé výživě!

21. 3. 2017 · 2 minuty čtení
Život tanečníka není spjat pouze s tréninkovými plány, choreografiemi a soutěžemi. S ubíhajícími léty v taneční sféře se stále více přesvědčujeme o tom, že zdravý životní styl a odpočinek tvoří 50% úspěchu. A jak se tato skutečnost podceňuje! Jako trenéři a zároveň tanečníci máme možnost sledovat to v přímém přenosu. A tak jsme přemýšleli, jak tuto situaci co nejefektivněji řešit, jak vysvětlit dětem, že zkrátka není správné brát si na trénink přeslazené nápoje a velké nezdravé svačiny, které jim rodiče připravují ve víře, že dělají pro svoje dítě to nejlepší.

A protože nejlépe se něco naučíme, když to na vlastní kůži vyzkoušíme, vymysleli jsme projekt, který nese název Role zdravého životního stylu v životě mladých lidí – tanečníků. Ten si klade za cíl naučit naše svěřence a jejich rodiče prostřednictvím workshopů a sdílení zkušeností s profesionálními tanečníky, základům zdravého životního stylu. Projekt byl koncem loňského roku uznán a nám už nebránilo nic v opravdovém plánování. Jako první bod na seznamu jsme si určili navštívení partnerského studia ve finských Helsinkách, abychom věděli, kam budeme děti posílat, kde je ubytujeme, jaký program pro ně můžeme plánovat, a hlavně, abychom se s majiteli helsinského studia Saiffa na všem domluvili. Doteď jsme měli opravdu štěstí, že na všech dosavadních projektech jsme spolupracovali s absolutní špičkou z projektových měst, ne-li zemí, ať to byly Anglie, Španělsko, Norsko apod. Vždy jsem byla mile překvapená, že i tanečníci, na které se díváme, jak tancují po boku různých celebrit v hudebních/tanečních klipech, které mají statisíce zhlédnutí, jsou vlastně úplně normální lidé jako my, a že většinou, čím jsou úspěšnější a žádanější, tím jsou pokornější. A Saiffa v Helsinkách nebyla výjimkou! Jsou to nejlepší breakdanceři v okolí, což nás opět obohatí, protože jsme doposud ještě neměli příležitost si break dance vyzkoušet.

Vyrazily jsme s Eliškou Vrbovou do Helsinek v únoru letošního roku na prodloužený víkend a zrovna jsme se nevědomky trefily do nejstudenějšího měsíce finské zimy, takže jsme celé čtyři dny naší návštěvy zápasily s 20 stupni pod nulou. Hned druhý den jsme Saiffu navštívily, poznaly její dva majitele, kteří nás velmi mile přivítali, my jsme jim představily náš koncept projektu, naše plány, a oni hned začali nadšeně vymýšlet, co všechno bychom mohli zařadit do programu, koho by bylo dobré kontaktovat apod. Do projektu se zapojí skupina tanečníků ze Saiffy a z naší skupiny. Čekají je nejen taneční workshopy, ale setkají se i s různými nutričními poradci z Helsinek. My si s sebou povezeme i Jarka Stehlíka, který se věnuje zdravému životnímu stylu a osobnímu trenérství a samozřejmě naše trenéry. Projdeme si také Helsinky a okolí, pracujeme na spoustě aktivit, které by mohly přispět k dosažení požadovaných výsledků, naučíme se základy finštiny a na oplátku naučíme Finy nějaké základní fráze češtiny. Věříme, že nám projekt spoustu dá a posune nás zase o něco dál, jako projekty předchozí.  

Text a FOTO: Barbora Komoňová za TS Danceversity Hustopeče

 

 

odebírejte přes RSS