Punčování zasypal sníh. Advent jsme zahájili v bílém.

6. 12. 2023 · 1 minuta čtení · 55 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Adventní čas v Hustopečích letos nemohl začít lépe. Adventní punčování s rozsvícením vánočního stromu na Dukelském náměstí v sobotu 2. prosince zasypal sníh a připravil návštěvníkům kouzelnou atmosféru.   


Hlavním bodem programu byla degustace punče pěti soutěžních týmů, které se snažily zaujmout nejen ingrediencemi, ale i přímo epickou výpravou svých stánků.

S hřejícím šálkem v ruce si diváci prohlíželi krásný Betlém s novými sochami třech králů a schránkou pro Ježíškovu poštu řezbáře Viktora Valeše. A protože punčování slavilo desetileté výročí, přibilo u Betléma i deset malých vánočních stromečků, ozdobených spolky a organizacemi z města.

Mezi padajícími sněhovými vločkami si děti i dospělí vychutnávali program na pódiu, na kterém se vystřídala kapela Koňaboj, klaun Hubert a skupina Martin Láska Band. Komu byla ve sněhových závějích hodně velká zima, zašel si do sálu pod kostelem, kde byly hlavně pro děti připraveny vánoční dílničky.

S přicházejícím večerem přišel čas na vyhlášení nejlepšího punče. A asi nikoho nepřekvapilo, že i po desáté u návštěvníků suverénně nejvíce bodoval punč Ledového království.

Do podvečerního šera se úderem páté hodiny odpolední rozsvítil vánoční strom s novými světelnými řetězy, který do celého města vyslal jasný signál, že advent v Hustopečích je zahájen a přináší klid i pokoj všem lidem dobré vůle. -nov-

odebírejte přes RSS