Radary by mohly zaplatit novou dopravní koncepci

4. 11. 2016 · 1 minuta čtení
Téma Z města

Zastupitelé se sešli na svém XVII. zasedání ve čtvrtek 3. listopadu 2016. Řešili problematiku protihlukové stěny, vznik nové dopravní koncepce, příspěvek na videogastroskop.

Projekt rekonstrukce protihlukové stěny je hotový

Vedení města obdrželo zprávu od Ředitelství silnic a dálnic, že projekt na protihlukovou stěnu je již hotový. Během listopadu se se studií seznámí. 

Město pomůže obyvatelce vybuchlého bytu

Zastupitelé schválili finanční dar ve výši 20 tisíc korun jako prvotní sociální výpomoc občance poškozené během výbuchu plynu na ulici Družstevní na zajištění nezbytných sociálních potřeb.

Radary by mohly zaplatit novou dopravní koncepci

Na minulém jednání zastupitelstva informovala starostka o návrhu rady města zpracovat generel dopravy. Finanční výbor tuto možnost projednal a radě města doporučil zadat vypracování koncepce dopravní infrastruktury ve městě Hustopeče s financováním ze zisků z radarů. S návrhem souhlasil i radní pro dopravu Richard Homola. „Je to důležitý dokument pro to, aby měly investice do dopravy řád,“ uvedl Homola. Předpokládaná cena vypracování koncepce je 800 tisíc korun bez DPH.

Město koupilo pozemek pod autobazarem

Zastupitelé schválili kupní smlouvu na pozemek pod bývalým autobazarem na ulici Bratislavská za částku 1 800 tisíc korun. Pozemek bude součástí plánovaných záchytných parkovišť, které město chystá vybudovat z dotací v roce 2018.

Město přispěje na pořízení videogastroskopu

Zastupitelé schválili účelovou dotaci pro Nemocnici Hustopeče ve výši 190 tisíc korun jako příspěvek na zakoupení videogastroskopu pro gastroenterologickou ambulanci. Dotace je podmíněna tím, že přístroj zůstane ve vybavení nemocnice Hustopeče, v budově Polikliniky, minimálně 3 roky.

Nina Veselá

odebírejte přes RSS