Radní jednali v úterý 30. listopadu

1. 12. 2021 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Z města
Radní se sešli na své pravidelné schůzi. Jednali o dotacích na obnovu místních komunikací, výměně dveří ve sportovní hale i změně dopravního značení v křižovatce ulic Alšova a Dvořákova.

Ministerstvo pro místní rozvoj vypsalo dotace na rekonstrukci komunikací. Vedení města má vyprojektované hned tři investiční akce, které zabojují o podporu. „Připravená k realizaci je propojka ulic Brněnská, Kollárova a Jiráskova, kde se jedná o nový povrch včetně parkovacích míst. Dalšími projekty jsou komunikace v ulicích Dvořákova a Vinařská,“ doplnila starostka, Hana Potměšilová. Celkové náklady činí více než 14 milionů korun, dotace by mohla pokrýt zhruba polovinu. Žádosti budou poskytovatelem vyhodnocené v květnu příštího roku.

Alšova ulice je po rekonstrukci a čeká ji také změna dopravního značení. „Při kontrole Alšovy ulice s Policií ČR nám byla navržena změna týkající se vyvýšené křižovatky s ulicí Dvořákova. Odstraněny zde budou značky „hlavní silnice“ a „dej přednost v jízdě“ a platit bude režim přednosti zprava. Změnu bude dočasně avizovat také přenosná dopravní značka,“ vysvětlila Potměšilová.

Na vyvýšené křižovatce v Alšově ulici bude nově platit přednost zprava

Jihomoravský kraj zpětně proplatil městu část nákladů spojených s očkovacím centrem. Jedná se o částku přes 194 tisíc korun, která pokryje platby za instalaci a pronájem montovaných ordinací, včetně polepů a billboardů. „Ostatní náklady, mezi které patří zejména energie, stravování pro dobrovolníky, drobný materiál, tisk dokumentů a další, se rozdělily mezi obce hustopečského mikroregionu,“ doplnila Potměšilová.

Nové vnitřní dveře získá městská sportovní hala. Jejich výměnu finančně podpoří 200tisícová dotace z Jihomoravského kraje, o kterou zažádalo vedení TJ Agrotec v říjnu letošního roku. Město je majitelem haly, proto musela rada udělit souhlas s výměnou.

Radní schválili nový ceník pro vstup do městských bazénů a sauny. Široká veřejnosti i nájemci z řad podnikatelů si připlatí od začátku nového roku o cca 20 %, a to zejména kvůli rostoucím cenám energií. Více na www.spozam.cz.

-hrad-

 

odebírejte přes RSS