Radní jednali: Nové veřejné osvětlení, upravený režim parkování v okolí hřbitova i omezení provozu hřišť

1. 10. 2020 · 1 minuta čtení
Téma Z města

Radní našeho města se sešli na své 55. schůzi v úterý 29. září. Zelenou dali vybudování pěti sloupů veřejného osvětlení v ulici Žižkova, upravili režim parkování v okolí hřbitova a krematoria a omezili provozní dobu hřišť.

Před městským hřbitovem a krematoriem zaparkujete maximálně na 2 hodiny a pouze s autem do 3,5 tuny. „Změnu navrhli členové dopravní komise a radní ji podpořili s ohledem na hlavní účel parkovišť. Ty mají sloužit především lidem, kteří přijedou na hřbitov nebo na pohřeb. Nejsou určena pro celodenní parkování,“ vysvětlil důvod omezení místostarosta Bořivoj Švásta. Nové značení zrealizují zaměstnanci městských služeb a rozpočet vyjde na necelých 16 tisíc korun. 

V ulici Žižkova přibyde pět sloupů veřejného osvětlení. Ty budou umístěné směrem k velkoskladu Jednoty, kde dělníci nyní staví téměř šedesátku nových parkovacích míst. „Mezi cyklostezkou a parkovišti je prostor cca 90 cm a právě zde pracovníci ČEZu vybudují osvětlení. Práce budou probíhat současně se stavbou parkovišť,“ doplnil Švásta. 

Všechna hřiště v Hustopečích budou od desáté hodiny večerní uzavřená. „Omezení provozní doby hřišť je platné od 1. října. Během dne je můžou všichni zájemci o sport, volnočasové aktivity či maminky s dětmi využívat, v nočních hodinách je vstup zakázaný,“ upřesnila starostka města Hana Potměšilová.
-hrad- 

odebírejte přes RSS