Radní jednali o zvýšení bezpečnosti na cestě k rybníkům

14. 9. 2016 · 2 minuty čtení
Téma Z města

Radní města Hustopeče se sešli na své 47. schůzi v úterý 13. září 2016. Bodem jednání bylo dopravní značení, které bude umístěno za rančem Valkýra, projekty, do kterých se chtějí zapojit základní školy, i oprava vjezdu u Centra celoživotního vzdělávání.

Za Valkýrou se objeví dvě cedule pro větší bezpečnost

V ulici Šafaříkova za rančem Valkýra směrem k rybníkům se v nejbližších dnech objeví dvě velké cedule upozorňující řidiče na pohyb osob a zvířat.

„V těchto místech je poměrně hustý provoz aut, navíc se tam pohybují turisté, děti, senioři. Snažíme se tímto opatřením zvýšit jejich bezpečnost,“ uvedla starostka města Hustopeče Hana Potměšilová.

Cedule budou velké metr na metr a půl s reflexními prvky, piktogramy koně a člověka a s textem: Pozor vjíždíte do oblasti ze zvýšeným pohybem osob a zvířat. Zpomalte!

Základky budou žádat o dotace na rozšíření infrastruktury

Hustopečské základní školy se zapojí do projektu na rozšíření infrastruktury. Radní už na včerejším zasedání schválili přípravu žádosti a oslovení uchazečů na zhotovení projektové dokumentace základní škole Komenského.

„Případná realizace tohoto projektu přinese vedle značné modernizace školy také řešení současné velmi tíživé situace s nedostatečnou kapacitou školy, kdy již nemáme ani jednu volnou odbornou učebnu. Ve všech učebnách jsou kmenové třídy, což je pro běžnou školní práci naprosto nevhodné,“ uvedl v podkladech pro radní města ředitel školy Miroslav Patloka.

Do stejné výzvy se chce zapojit i základní škola Nádražní. Termín podání žádostí o dotace je v lednu 2017.

Radní schvalovali provozní řád místa pro grilování

V minulých dnech začala realizace projektu Křížový vrch má co nabídnout. Na Křížovém kopci už jsou nainstalovány lavičky, informační cedule i gril. Radní proto schvalovali provozní řád místa pro grilování.

Pravidla by měla eliminovat nebezpečí vzniku požáru či poškození zařízení. Provozní řád také obsahuje telefonní čísla, na která volat v případě nebezpečí.

„Určili jsme také správce místa, kterým se staly Městské služby Hustopeče,“ doplnila Potměšilová.

Rada schválila rozšíření areálu spediční společnosti

Radní schválili projektovou dokumentaci na rozšíření areálu společnosti Moss Logistic. Areál by měl dosahovat až ke kruhovému objezdu na Horní Bojanovice a měl by se rozšířit o desítky parkovacích míst pro kamiony a o velkou halu.

„Projektovou dokumentaci pro územní řízení jsme schválili. Stavební komise doporučila vyvolat jednání s investorem o možnosti připojení vodovodního řadu nebo vytvoření společného vodovodní řadu pro část města Herbenova farma. Navíc budeme chtít analýzu případného dopadu navýšení dopravy ve městě,“ informovala starostka.

Vjezd u knihovny se bude opravovat

Radní také rozhodli o opravě vjezdu u Centra celoživotního vzdělávání v Nádražní ulici. Vjezd, který slouží jako přístupová cesta k lékaři a k bezbariérovému vchodu do knihovny, navazuje na bezbariérové chodníky v ulici Nádražní.

„Řekli jsme si, že když už ulicí Nádražní povede bezbariérová trasa, nenecháme vedle ní hrbolatý vjezd, na kterém by měli třeba vozíčkáři problém. Opravit jej necháme z vlastních zdrojů. Dotace se na něj nevztahuje. Firma, která dělá bezbariérové chodníky, nám vyšla vstříc s dobrou cenou,“ uvedl místostarosta města Hustopeče Bořivoj Švásta.

-jal- 

odebírejte přes RSS