Radní jednali: Stotisícová dotace pro zahradu mateřské školy

21. 6. 2022 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Téma Z města

Radní se sešli v pondělí 20. června. Podpořili nákup parkovacího automatu na plánované parkoviště u polikliniky, zabývali se stotisícovou dotací z Jihomoravského kraje, akustikou sálu v budově kina i mezinárodním závodem.

Zahradu mateřské školy U Rybiček doplní nové prvky. Sto tisíci korunami na ně přispěje Jihomoravský kraj, 20 % z celkových nákladů pokryje městská kasa. „Jedná se o zahradu na detašovaném pracovišti u ZŠ Komenského a přibydou zde vyvýšené záhony, které učí děti například starat se o rostliny v jednotlivých ročních obdobích, a dále lavice a stoly. Ty nabídnou posezení minimálně 16 menším a 12 větším dětem a využijí je i žáci prvního stupně základní školy,“ upřesnil detaily projektu místostarosta Bořivoj Švásta.
ZŠ Komenského navíc plánuje na zahradě navázat dalším projektem, který spočívá ve vybudování venkovní učebny.

Soutěž O nejlépe opravenou kulturní památku Jihomoravského kraje ocenila boží muka mezi Hustopečemi a Kurdějovem. Odborná komise zrenovované kapličce přisoudila druhé místo v kategorii drobných staveb, se kterým se pojí finanční dar městu Hustopeče ve výši 20 tisíc korun. Cílem soutěže, která se konala již popatnácté, je motivovat vlastníky památek k citlivé péči o kulturní dědictví.


Radní schválili pořízení nového parkovacího automatu. Umístěný bude u plánovaného parkoviště u polikliniky a nově otevřeného domova pro seniory. „Automat jsme objednali s předstihem, protože dodací lhůta je 18 týdnů. K budování parkoviště stavebníci nastoupí zhruba v polovině července, hotovo by mělo být do tří měsíců,“ vysvětlila starostka, Hana Potměšilová.

Se zlepšením akustiky menšího sálu v budově kina by mohla pomoct dotace. „Státní fond kinematografie se snaží pravidelně podporovat digitalizaci kin, jejich modernizaci a zvýšení komfortu pro diváky. Zatímco hlavní promítací sál našeho kina disponuje perfektními technologiemi i akustikou, sál v prvním patře, využívaný ke školením, schůzím spolků a komornějším projekcím, by si zasloužil lepší zvuk. Ten lze zajistit umístěním akustických panelů na strop a zeď. Na pořízení pasuje právě aktuálně vyhlášená výzva Fondu kinematografie, kterou chceme využít,“ vysvětlila Potměšilová.

Hustopečemi projedou v sobotu, 9. července, cyklisté účastnící se mezinárodního závodu Visegrad 4 Grand Prix Czech republic: Brno – Mikulov – Brno 2022. Dle časového harmonogramu dorazí do Hustopečí zhruba půl  hodiny před polednem.

-hrad-

odebírejte přes RSS