Radní jednali v roce 2023 naposledy

14. 12. 2023 · 1 minuta čtení
Téma Z města
Poslední schůze radních v roce 2023 se uskutečnila v úterý 12. prosince. Na programu měli především investice, a to stávající i jednu zbrusu novou.

Schválené dodatky ke smlouvám posouvají kvůli nepříznivému počasí termíny dokončení tří rozpracovaných akcí na březen 2024. „Jedná se o opravu fotbalových kabin, budování sociálního zázemí pro amfiteátr a rekonstrukci Dvořákovy ulice, jejíž realizace je závislá na provozu obalovny dodávající asfalt. Ta má přes zimu odstávku,“ informoval místostarosta, Bořivoj Švásta.

Zásadní obnova čeká penzion pro seniory v Žižkově ulici. „Půjde především o opravu exteriéru budovy, realizovat se budou opravy balkónů, výměny oken a dveří či zateplení fasády a stropů,“ vyjmenoval hlavní body plánovaných prací místostarosta, Josef Horák. Radní vybrali ze šesti cenových nabídek zhotovitele stavební akce, která vyjde na více než 16 milionů korun včetně DPH. „Se zaplacením nákladů pomůžou peníze z dotačního titulu Nová zelená úsporám, částka pokryje 35 % celkových způsobilých výdajů. Zbývající náklady ve výši okolo 10,5 milionů korun uhradí městský rozpočet,“ vysvětlil financování Horák. Začátek realizace je naplánovaný na březen příštího roku, hotovo by mělo být v srpnu 2024.

Radní schválili výpověď nájemní smlouvy z nebytového prostoru v prvním nadzemním podlaží místní polikliniky. Nájem bude ukončen k 31. 12. 2023. Zároveň bylo schváleno vyhlášení záměru pronájmu tohoto prostoru pro nové zájemce.

Sportovní zařízení města (SPOZAM) bude mít od nového roku změněný ceník ve všech svých střediscích. Za služby si lidé připlatí navíc zhruba o 10 až 20 %.

-hrad-

 

odebírejte přes RSS