Radní řešili osvětlení přechodu k dopravnímu hřišti i rekonstrukci kotelny společenského domu

31. 5. 2017 · 1 minuta čtení
Téma Z města

Na své 66. schůzi se sešli hustopečští radní v úterý 30. května 2017. Rozhodli o dodavateli osvětlení přechodu v ulici Komenského a modernizaci kotelny ve společenském domě. Podpořili také novou grafiku Hustopečských listů.
Bezpečnější přechod pro chodce povede k dopravnímu hřišti. Smlouvu na zpracování projektové dokumentace, výstavbu a vlastní realizaci vedení města uzavřelo se společností ČEZ Energetické služby. „ Na tento projekt jsme získali peníze v grantové výzvě Oranžový přechod. Celkové náklady stavby přesáhnout 100 tisíc korun a budou plně hrazeny z dotace,“ uvedla starostka města Hana Potměšilová.
Kotelna ve společenském domě se dočká rekonstrukce. Veřejnou zakázku malého rozsahu na stavbu  získala hustopečská firma Bytop Gas. Náklady budou okolo 700 tisíc korun.
Červnové číslo Hustopečských listů překvapí novou grafikou. Přibydou barevné stránky, změní se font písma a vizáž titulní strany. Radní schválili aktualizovanou smlouvu s tiskárnou CCB, která listy pro Hustopeče vyrábí přes dva roky.
Členové rady města se již poněkolikáté zabývali osvětlením v ulici Habánská. „Nejsou zde vypořádané majetkové vztahy. Občané nabídli k dispozici i své pozemky, ovšem situace je komplikovaná a časově velmi náročná,“ poznamenal místostarosta Bořivoj Švásta. Radní proto uložili zaměstnancům majetkoprávního odboru připravit podklady pro možné řešení pomocí solárního osvětlení. „Jedná se o novou technologii a dvě taková světla už testujeme," upřesnil Švásta. Jedná se o parkoviště u polikliniky a právě o začátek ulice Habánská u garáží.
-hrad-      

 

odebírejte přes RSS