Radní řešili územní studii, areál v Celném i novou vyhlášku

10. 8. 2016 · 3 minuty čtení
Téma Z města

Radní na své 45. schůzi v úterý 9. srpna 2016 řešili územní studii S2, novou vyhlášku o nočním klidu, další využití rekreačního areálu v Celném a jmenovali i nového vedoucího odboru životního prostředí.

Tvůrci územní studie budou hledat další příjezdovou cestu

Pro město Hustopeče se nyní dokončuje územní studie S2, která se zabývá lokalitou za Křížovým kopcem. V této zóně jsou soukromé pozemky a je určena na výstavbu rodinných domů venkovského typu.

„Studii už jsme měli schvalovat. Objevila se ale připomínka, že by se do budoucna mělo najít ještě jiné dopravní řešení. Územní plán počítá s jedinou příjezdovou cestou, a to po ulici Kpt. Jaroše. Do budoucna by však už nemusela stačit, a tak máme na studii další požadavek, a to, aby našla variantní řešení,“ vysvětlila starostka města Hustopeče Hana Potměšilová.

Územní studie by mohla být hotová do konce září. Tento dokument je následně zařazen mezi územně plánovací podklady, doplňuje a zpřesňuje územní plán.

Rušení nočního klidu bude stanoveno v nové vyhlášce

Z novely zákona o přestupcích, účinné od října 2016, vyplývá, že stanovení kratší nebo žádné doby nočního klidu (doba od 22. do 6. hodiny) má být vázáno pouze na předem daná konkrétní data a události.

„V obecně závazné vyhlášce již není možno stanovit dobu nočního klidu, ani nebude rada města oprávněna povolovat na konkrétní případy výjimky, jako tomu je dosud. Nová vyhláška o nočním klidu musí podle zákona zahrnovat soupis všech akcí, které tuhle výjimku dostanou,“ vysvětlila Potměšilová.

Pracovní verze aktualizované obecně závazné vyhlášky bude přeposlána k připomínkování zastupitelům, aby mohla být na zářijovém zasedání schválena.

Radní řeší, co s areálem v Celném

Radní otevřeli otázku, co s rekreačním areálem města v Celném v Orlických horách. „Máme statistiku, která ukazuje, že v roce 2014 byla ubytovna s chatkami využita jen 43 dnů, v roce následujícím 62 dnů a za rok 2016 je to zatím jen 38 dnů. Musíme vymyslet, co dál. Najít nějaké využití, zvážit případné investice nebo i prodej,“ řekla starostka.

Novým vedoucím odboru životního prostředí je Vilém Vyhnálek

Radní jmenovali nového vedoucího odboru životního prostředí. Stal se jím Vilém Vyhnálek. Nastoupí od 1. září 2016.

Stromy zasahující do drátů se ořežou

Pracovníci energetické společnosti budou v nejbližších dnech v okolí Křížového vrchu prořezávat stromy, které zasahují do elektrického vedení. Radní jim k tomu dali souhlas.

„Ořez dřevin, které ohrožují bezpečný provoz distribuční sítě, musí udělat odborníci. Neměli by se do toho pouštět majitelé pozemků ani třeba pracovníci městských služeb. Je to nebezpečné,“ podotkla starostka. „V mapě závad se nám objevují postřehy od občanů města, ve kterých nás upozorňují na podobné případy přímo v ulicích. Tyto podněty předáváme dále společnosti  E.ON, která distribuční síť spravuje,“ doplnila Potměšilová.

Bude se tvořit projekt na rekonstrukci stadionu

Radní na své 45. schůzi schválili zhotovitele projektové dokumentace na rekonstrukci městského stadionu.

Na učilišti se plánuje unikátní malířské centrum

V areálu Střední odborné školy a středního odborného učiliště Hustopeče může vzniknout malířské centrum. Radní odsouhlasili jeho projektovou dokumentaci.

„V republice to bude ojedinělá záležitost podporovaná cechem malířů a lakýrníků. Osobně jí fandím a celému projektu přeji, aby nastřádal co nejvíce bodů potřebných ke schválení investice,“ zmínila Potměšilová.

Bývalá vrátnice u nemocnice se bude opravovat

V hustopečské nemocnici se bude rekonstruovat budova bývalé vrátnice, ve které dříve bývala pohotovost nebo gynekologie. „Tuto opravu jsme krajskému zařízení odsouhlasili. V roce 2017 by se do budovy měly nastěhovat některé ambulance,“ informovala starostka.

Projekt na modernizaci tratě schválen

Radní schválili také projektovou dokumentaci k modernizaci železniční tratě Hustopeče – Šakvice. „Rekonstrukce by se měla dělat v roce 2018 a v roce 2019 už by mělo být hotovo,“ uvedla starostka.

Podrobné informace k modernizaci a elektrifikaci tratě se můžete dočíst ZDE.

Nová kamna, motor a dveře. Investice ve SPOZAMu

Radní odsouhlasili investice v areálu Sportovního zařízení města Hustopeče. Pořizovat se bude například nový motor pro kogenerační jednotku, dvoje moderní kamna do prohříváren kvůli plavání dětí nebo nové dveře do sauny.

Z finančního odboru je ekonomický

Finanční odbor Městského úřadu Hustopeče a Finanční úřad Hustopeče si lidé často pletou. Proto radní rozhodli o přejmenování finančního odboru na Ekonomický odbor Městského úřadu Hustopeče.

-jal- 

odebírejte přes RSS