Radní vyhlásili konkurz na obsazení ředitelských míst

29. 3. 2018 · 2 minuty čtení
Téma Z města

V úterý 27. března se radní sešli na 89. schůzi Rady města Hustopeče.

Materiál na zateplení střechy kina bude jiný
Zhotovitel přestavby budovy kina na víceúčelové kulturní centrum navrhl změnu použitého materiálu na zateplení střechy. Původní materiál, kterým byla minerální vata, má dlouhé dodací lhůty, proto se nahradí polystyrenem. „S navrženou změnou materiálu souhlasil i projektant, respektovali jsme tedy jeho doporučení a změnu schválili. Dojde tak i k významné finanční úspoře v hodnotě kolem 240 tisíc korun,“ uvedla starostka Hana Potměšilová.

Skauti budou mít novou klubovnu v areálu Pavučiny
Skautský oddíl Za jeden provaz Hustopeče navštěvuje kolem 60 dětí. Zázemí pro jejich aktivity nyní poskytují prostory pod kostelem na náměstí. „Myslíme si, že skauti patří do prostředí, které vzniká v areálu Centra volného času Hustopeče - Pavučina. Z toho důvodu jsme objednali vypracování projektové dokumentace na změnu užívání části budovy tiskárny, která by mohla sloužit jako skautská klubovna,“ vysvětlil místostarosta Bořivoj Švásta.

Obědy o víkendech zajistí Nemocnice Hustopeče
Městská policie a pečovatelská služba vykonávají svoji práci i o víkendech a svátcích. Z tohoto důvodu uzavřelo město smlouvu o poskytování závodního stravování s Nemocnicí Hustopeče. Možnost objednání obědů mimo pracovní týden se nabízí i klientům pečovatelské služby.

Město vyhlásilo konkurz na obsazení ředitelských míst
Rada města vyhlásila konkurzní řízení na obsazení ředitelských míst na Mateřskou školu Na Sídlišti a Základní školu Komenského. „Ředitelka školky Eva Javůrková i ředitel školy Miroslav Patloka dosáhli důchodového věku, proto jsme vyhlásili konkurz na jejich pracovní místo,“ vysvětlila starostka Hana Potměšilová. Inzeráty budou uveřejněny v novinách, úředních deskách, regionálních denících apod. Přihlášky budou přijímány do 30. dubna 2018 do 17.00 hodin. Předpokládaný nástup na pracovní místo je 1. srpna 2018.

V domě U Synků vznikne kavárna
Budova víceúčelového kulturního centra roste před očima a její součástí bude i zázemí pro Turistické informační centrum. To nyní sídlí v domě U Synků. Radní proto schválili objednávku na projekt návrhu kavárny v objektu městského muzea a galerie. „Po přestěhování TIC se uvolní prostory, které chceme podle muzejního dlouhodobého konceptu využít pro muzejní kavárnu. Hustopečští i turisté si tak budou moci vychutnat kávu a nejen kávu v unikátním prostředí tohoto renesančního domu,“ řekl místostarosta Bořivoj Švásta.

-ves-

odebírejte přes RSS