Radní zasedli k jednacímu stolu

20. 11. 2019 · 1 minuta čtení
Téma Z města
V úterý 19. listopadu jednali členové rady města. Rozhodli o záměru pronájmu garáže za domem po paní Nohelové, výměně oken ve startovacích bytech a zabývali se návrhem na zřízení dopravní komise.
 

Výměny oken se dočkají startovací byty ve vlastnictví města v ulici Sv. Čecha. „Na bytech se už podepisuje čas. Doposud se zde uskutečnily spíše drobnější opravy týkající se například výměny průtokových ohřívačů, zásadnější rekonstrukcí prošel jenom jeden z bytů. Nyní již nastoupili dělníci, kteří postupně během letošního a příštího roku obnoví všech 11 oken,“ vysvětlil místostarosta Bořivoj Švásta.

Radní schválili záměr pronájmu garáže za domem po paní Nohelové. „Město Hustopeče nově vlastní dům po paní Nohelové na Dukelském náměstí a jako nový majitel figuruje od minulého týdne i na listu vlastnictví. Fyzicky jsme dům převzali v pondělí 18. listopadu, a proto jsme dnes schválili záměr pronájmu garáže za domem, kterou pro potřeby města nevyužijeme. Záměr bude zveřejněn v nejbližších dnech na úřední desce města,“ uvedla starostka Hana Potměšilová.

Komplikovaná dopravní situace ve městě stojí za návrhem na zřízení dopravní komise jako poradního orgánu rady města. „Zatím jsme rozhodli o vzniku komise, na příštím jednání bychom měli schvalovat její členy. Už dnes je jasno, kteří zaměstnanci města budou členy, nyní budoucí předsedkyně komise oslovuje vytipované občany města,“ doplnila Potměšilová.

Nová kola obohatí vozový park na místním dopravním hřišti. S jejich zaplacením pomůže dotace Jihomoravského kraje ve výši 48 500 korun, která pokryje okolo 80% celkových výdajů.  Dopravní výuky se na hřišti po celý rok účastní děti ze základních i mateřských škol.

Oblohu nad Hustopečemi prozáří v pátek 20. prosince ohňostroj. Radní schválili jeho konání společnosti AGROTEC.

Rekreační středisko města v Celném bude mít nový kotel. „Ten původní již dosluhuje a jeho oprava je nereálná. Pořizovaný plynový kotel bude stát necelých 50 tisíc korun,“ upřesnil Švásta.
-hrad-

 

 

odebírejte přes RSS