Radní zasedli k jednacímu stolu v pondělí 17. ledna

18. 1. 2022 · 1 minuta čtení
Téma Z města
Mezi nejdůležitější body 91. schůze hustopečských radních patřily opravy rekreační budovy v Celném, plánované kácení a prořez stromů v areálu městského stadionu a Formanky, příprava projektové dokumentace na opravu předzahrádek v Tyršově ulici i nová smlouva o nájmu kavárny v kině. 


Areál Těchonín – Celné volá po opravě. Budovu ve vlastnictví města využívají rekreanti i táborníci, kteří kvitují především zajímavou polohu v podhůří Orlických hor. Cílem je nabídnout návštěvníkům funkční a modernější prostory. „Opravy budeme realizovat postupně, začneme s prvními dvěma pokoji a následně určíme další plán. Jedná se především o zednické, sádrokartonářské a podlahové práce,“ vysvětlil místostarosta, Bořivoj Švásta.

Radní podpořili kácení a prořez stromů v areálu městského stadionu. K zemi půjde celkem 6 poškozených a nemocných topolů, které určil dendrologický posudek. Další stromy ve zdejším prostoru čeká prořez. Zajistí ho odborná firma s pracovníky specializovanými na tuto profesi.

Kinokavárna bude mít od února nového provozovatele. „O prostory projevila zájem paní Irena Vrbová. Hustopečští ji i její produkty dobře znají, protože stojí i za provozem muzejní kavárny „Café Auspitz“. Nyní se rozhodla svoji činnost rozšířit i do kina,“ uvedla Potměšilová. Konkrétní otevírací doba bude ještě upřesněna.

Ulice Tyršova dostane nový kabát. Radní zadali zpracování projektu na opravu silničních obrub, předzahrádek a dešťových vpustí. „Tyršovy ulice se týká i bezbariérová trasa podpořená dotací, která povede od cukrárny Jitka až k Pavučině. Stavební dělníci začnou nové bezpečnější chodníky budovat letos zjara. Zelenou jsme dali i rekonstrukci předzahrádek, aby byla Tyršova ulice kompletně opravená,“ vysvětlila celý záměr Potměšilová.

-hrad-
 

 

odebírejte přes RSS