Rally mezi vinicemi ovládl Václav Pech

21. 6. 2021 · 2 minuty čtení · 16 fotografí · 1 video
Téma Sport

Poprvé po covidové pauze se na trať i do servisní zóny závodů rally mohli vrátit diváci. A to rovnou v nejzajímavějším podniku seriálu - mezi vinohrady na Hustopečsku.


Šestnáctý ročník Agrotec Petronas Rally je u konce. Při teplotách nad třicet stupňů si v třetím díle českého šampionátu suverénní jízdou stylem start – cíl přijel pro nejcennější trofej překvapivě Václav Pech s navigátorem Petrem Uhelem ve voze Ford Focus WRC. „Je to krása. Hustopeče mám strašně rád, protože ta trať tady je specifická, je to pravý rally - chvíli to klouže, chvíli šotolina, chvíli rychlovka. A když se vyhraje, tak je to to nejlepší, co se může stát, takže jsem šťastný, protože to tu mám moc rád,“ neskrýval radost z nečekaného vítězství Pech, který úvod sezony nerozjel nejlépe.

Pro Pecha to bylo čtvrté vítězství v Hustopečích a přestože si po celý závod držel náskok nad favorizovaným Janem Kopeckým, rozhodnuto nebylo do poslední zatáčky. „Jel jsem naplno, ale s Honzou to bylo jako na houpačce. Konkuroval nám i Filip Mareš, takže vše bylo o vteřinkách a do posledních metrů nebylo jisté, že vyhrajeme. Správné závody prostě,“ usmívá se Pech.

Jan Kopecký, který letos poprvé jede v barvách místního Agrotec Škoda RallyTeamu si tak se svým speciálem Škoda Fabia Rally2 Evo přijel pro stříbro s šestisekundovým zpožděním. V rozhodujících chvílích ho zradil ostrý kámen na trati. „Snažili jsme se Václava stáhnout, ale rozhodly Starovice, kde jsme udělali defekt a to rozhodlo,“ vysvětloval na cílové rampě Kopecký.

Rally mezi vinicemi je díky svým specifickým úsekům s nezpevněným povrchem oblíbeným cílem fanoušků rallysportu. A právě v Hustopečích mohli diváci poprvé od covidové pauzy sledovat závody podél trati i v servisní zóně, což ocenilo všech 98 startujících posádek. „Byla to strašně hezká atmosféra, když byli všude lidi. Správné rally se opět vrátilo do Čech,“ pochvaloval si Pech.

Šampionát je však na samém začátku a jestli Václav Pech dosáhne na nejvyšší příčku, na to si budeme muset ještě počkat. „Teď se budeme připravovat na Rally Bohemia, která se jede už za čtrnáct dní, takže budeme mít co dělat, abychom dali auto dohromady a mohli závodit dál,“ plánuje Pech. 

-nov-
Foto: R. Skoumal

odebírejte přes RSS