Rally mezi vinicemi slavila výročí

17. 6. 2019 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video

Rychlá auta opět po roce ovládla Hustopeče a její blízké okolí. Silnicemi, lesními a polními cestami se prohánělo na sto závodních aut s nejlepšími českými závodníky, kteří porovnávali své síly v 15. ročníku tradičního závodu Agrotec Petronas Rally.

„Prvně je to součást nejvyššího českého i slovenského šampionátu, je to automobilová rally, královská disciplína motoristického sportu, a ten závod je o spolehlivosti, rychlosti a pravidelnosti,“ popisuje laikům a neznalcům závod ředitel závodu, Martin Rada.

Ten se mimo jiné do závodu opět sám zapojil. „Rád bych vyhrál aspoň svoji třídu, uvidíme, jestli se podaří i dobře umístit, v první dvacítce je dobré umístění,“ sděluje Rada svůj pohled na šance na výhru.

Agrotec Petronas Rally nebyl v Hustopečích v tomto roce jedinou jubilejní akcí. „Máme zde tři významné sportovní události během celého roku, z nichž je Agrotec Petronas poslední. Zajímavé je to, že v lednu byl dvacátý ročník výškařské show Hustopečské skákání, nedávno pátý ročník kola pro život a dnes vidíme patnáctý ročník tohoto závodu,“ oznamuje zajímavost letošního roku starostka Hana Potměšilová.

Absolutními vítězi letošního závodu se stala dvojice Filipa Mareše a Jana Hlouška na Škodě Fabii R5. Druhé místo obsadil po dramatickém závěru soutěže Jan Dohnal na Fordu Focus WRC, třetí příčka pak patřila polskému hostu Grzegorzu Grzybovi se Škodou Fabia R5.

-slam-

foto: Richard Skoumal

 

odebírejte přes RSS