Rally mezi vinohrady se letos jela i za deště

20. 6. 2023 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Sport
Po loňské výhře reprezentantů domácí stáje Agrotec Škoda Rally Team se vítězný pohár tentokrát stěhuje do Plzně. Václav Pech s Petrem Uhlem předvedli drtivý finiš, opanovali čtyři ze šesti sobotních rychlostních zkoušek a zařadili do svojí sbírky páté hustopečské vítězství.

Když už se zdálo, že 18. AGROTEC PETRONAS Rally Hustopeče nepřinese žádné zvraty a vítězství si pohlídá Václav Pech, začaly se dít věci. Na nejdelším dnešním testu z Horních Bojanovic do Divák odkryl svoje možnosti Jan Kopecký a v členitém terénu se oproti úvodnímu průjezdu zrychlil o 15.2 sekundy (na 15.3 km). Odpověď přišla hned vzápětí. Na trať jedenácté erzety zapršelo, a to byla voda na mlýn Václava Pecha. Zlikvidoval Kopeckého nově nabytý náskok osmi desetin a naopak přidal 2.9 sekundy ve svůj prospěch.

Na poslední rychlostní zkoušce, kterou byly rychlé Starovice, už to byl ze strany obou jezdců vabank a v jejím cíli měl o dvě desetiny sekundy rychlejší čas domácí reprezentant. Ani to však nestačilo. S minimálním náskokem 2.7 sekundy vybojoval hustopečské vítězství Václav Pech se spolujezdcem Petrem Uhlem. Jan Kopecký s Janem Hlouškem přesto nesmutnili, neboť získané body je posunuli blíže k dalšímu absolutnímu titulu mistrů ČR.

Také do duelu o třetí místo výrazně promluvil déšť, který se snesl na trať předposledního testu. Skvělým druhým časem zde svému soupeři zasadil „ránu“ Dominik Stříteský, jenž byl rázem o 6.3 sekundy třetí. Adam Březík ještě v závěru „zatáhl“ a závěrečné Starovice dojel v závěsu za duem Kopecký-Pech. Pořadí však zůstalo zachováno a s náskokem 3.1 sekundy si udržel bronz Stříteský. Elitní pětici uzavřel po vyrovnaném výkonu Věroslav Cvrček, za nímž v pořadí následovali Aleš Jirásek a Martin Vlček.