Rekonstrukce chodníků, protidrogový vlak i nová skluzavka na koupaliště. Jednali radní

29. 2. 2024 · 2 minuty čtení
Téma Z města

Radní jednali v úterý 27. února. Vyhlásili výběrová řízení na rekonstrukci chodníků v Brněnské ulici i dodávku a montáž zařízení pro úsekové měření rychlosti v Nádražní ulici.

Brněnskou ulici čeká rekonstrukce chodníků v rámci bezbariérových tras, radní hledají dodavatele stavebních prací. „Jedná se o úsek od křižovatky ulic Brněnská - Tyršova, kolem koupaliště, bytovek, až k parkovišti před areálem firmy IVECO, na protější straně od nemocnice až k Hybešově ulici, kde se trasa propojí s obnovenými chodníky z předchozí etapy Tábory – Žižkova – Hybešova,“ popsal místostarosta, Bořivoj Švásta. Stavba by měla odstartovat začátkem dubna a v červenci letošního roku by mělo být hotovo. Předpokládané výdaje jsou 3,2 miliony korun, zhruba polovinu částky zaplatí dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Areál venkovního koupaliště obohatí zbrusu nová skluzavka. „Tu původní již nebylo možné opravit, a proto jsme se rozhodli pro objednání nové. Usazena bude na stejném místě, vysvětlila starostka, Hana Potměšilová. Pořizovací náklady se vyšplhají na téměř 3,2 miliony korun a návštěvníci ji budou moct vyzkoušet již letos v létě.

Radní schválili výzvu k podání nabídky na dodávku a montáž zařízení pro úsekové měření rychlosti v ulici Nádražní. „Po modernizaci radaru v Bratislavské ulici nyní budeme pokračovat s obnovou zastaralého, byť funkčního, přístroje z roku 2015 ve směru na Šakvice. Nový způsob bude měřit oba jízdní pruhy na úseku 150 metrů a započítávat průměrnou rychlost,“ vysvětlila Potměšilová.

Vedení města podpořilo spolupráci s nadačním fondem Nové Česko a zapojilo Hustopeče do protidrogového projektu Revolution train. „Multimediální vlaková souprava dorazí do Hustopečí 16. května 2024 a přinese novou formu všeobecného preventivního programu skrze interaktivní a zážitkové vzdělávání,“ vysvětlil místostarosta, Josef Horák. Vlakový program bude od 8:00 do 15:00 k dispozici školám a poté zájemcům z řad veřejnosti. Z rozpočtu města je na tuto protidrogovou prevenci vyčleněna částka 148 tisíc korun.

Radní plánují další opravy domu po paní Nohelové, tentokrát se jedná o vlhké zdivo. „Objednali jsem vlhkostní průzkum s návrhem sanačních opatření. Vyjde na 87 tisíc korun bez DPH s tím, že polovina částky by mohla být uhrazena z programu Podpora obnovy kulturních památek v JMK, do kterého jsme podali žádost o dotaci,“ uvedl Švásta

-hrad-

odebírejte přes RSS