Rekonstrukce sociálních zařízení na Formance byla dokončena

27. 6. 2019 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Z města

 Budova hotelu Formanka patří městu. Před více než rokem rada města rozhodla, že je v ní potřeba kompletně zrekonstruovat koupelny a záchody. Opravovaly se proto, že se množily opravy a havárky na sociálních zařízeních. Zvažovali jsme, jestli nebude ekonomičtější zrekonstruovat je kompletně,“ objasnil rozhodnutí místostarosta Bořivoj Švásta.Podstatným důvodem byla i opotřebovanost a zastaralost zařízení, která byla hluboko pod standardem v současnosti nabízených služeb. „Na rezervačních serverech nabízejících ubytování se často objevovala negativní hodnocení a stížnosti na sociálky,“ uvedla provozovatelka hotelu Jitka Fialová.
Stavební práce byly naplánovány na období, kdy je v našem městě méně hostů. Aby se nemusel hotel kompletně uzavírat, byla zároveň investice rozdělena do dvou fází. V listopadu a prosinci se opravovala levá strana pokojů a potom v únoru a březnu pravá strana.
Vodoinstalace na Formance vede přes objekt společných koupelen a záchodků, které slouží pro turisty ubytované v chatkách, karavanech nebo stanech. Protože se tu objevily problémy se zatékáním do přilehlých pokojů v hotelové části, byly návazně ve třetí etapě opraveny také. Rekonstrukce byla dokončena v květnu letošního roku.
Celou rekonstrukci hradilo město ze svého rozpočtu. „První dvě etapy byly vysoutěženy za přibližně tři a půl milionu korun, třetí etapa, venkovní sociální zařízení, přibližně za milion a půl,“uvedl Švásta.
Náročné zimní a jarní období, kdy byl provoz hotelu omezen z důvodu oprav, skončilo a nyní už nová sociální zařízení slouží všem hostů Formanky k jejich plné spokojenosti.

-kam-


odebírejte přes RSS