Rekordní počet návštěvníků i lidí v průvodu. Takové byly Burčákovky

3. 10. 2016 · 1 minuta čtení

 Burčákové slavnosti roku 2016 jsou již minulostí. V mnohém byly rekordní. Přes Dukelské náměstí prošlo během tří dnů slavností téměř 25 tisíc lidí. V sobotu dokonce došly lístky, poprvé v celé historii slavností byly zcela vyprodány. Burčáku se vypilo několik desítek tisíc litrů.

„Letošní Burčákové slavnosti se opravdu vydařily. Přálo nám počasí, bylo nádherně, přišlo asi 25 tisíc lidí, otevřelo 15 mázhausů, v nichž se vypilo o tisíce litrů více burčáku než vloni. Chtěla bych také zmínit čtvrteční program Hustopeče se baví. Vloni jsme dokonce přemýšleli, jestli jej úplně nezrušit. Letos se však vystoupení dětí i dospělých opravdu vyvedla a přišlo několik stovek místních. V sobotu jsme měli nejdelší průvod, co kdy šel. Měřil přes 400 metrů. A o výbornou atmosféru na Dukelském náměstí se postaral Jaroslav Uhlíř i kapela No Name,“ zhodnotila slavnosti vedoucí odboru Marketing a kultura města Hustopeče Jana Hrádková.

„Poděkování kromě organizátorům, vinařům, mázhausníkům a všem návštěvníkům, patří také místním. Děkujeme za trpělivost a pochopení. Uvědomujeme si, že pro místní přináší Burčákové slavnosti nejen zábavu a potěšení, ale i mnohá omezení a problémy,“ zdůraznila Hrádková.

Teď už nezbývá, než počítat dny do příštích Burčákových slavností. Konat se budou od 5. do 7. října 2017. 

www.burcakoveslavnosti.cz

FOTOGALERIE

-jal-


odebírejte přes RSS