Rekordní výtěžek Tříkrálové sbírky v Hustopečích

22. 1. 2019 · 2 minuty čtení
Téma Z města

Tak už máme spočítáno. Letošní devatenáctý ročník Tříkrálové sbírky je u konce. Bohu díky! Nejen v Hustopečích, ale i v ostatních obcích a městech, je již sečteno. Do této tradiční celorepublikové kampaně se zapojuje téměř každoročně přes 1800 dobrovolníků z břeclavského okresu. Tříkráloví koledníci od 1. do 14. ledna vyrážejí do ulic, navštěvují naše domovy, předávají radostnou zvěst o narození Ježíška, obdarují tříkrálovým cukříkem a prosí o finanční příspěvek pro potřebné. Ani v Hustopečích tomu letos nebylo jinak. Malí i velcí koledníci s 25 pokladničkami zapečetěnými městským úřadem se objevili v ulicích. Počasí bylo oproti loňskému ročníku velmi střídavé, sněžení se za chvíli změnilo v déšť, takže všichni přišli domů celí promočení.
Koledníci nejen čekají, že dostanou dar, ale zároveň sami obdarovávají svým zpěvem, úsměvem, ochotou obětovat svůj volný čas pro dobrou věc. Od dárců získávají peněžní dary do tříkrálových kasiček pro Charitu a mnohdy i “něco dobrého na zub” pro ně samotné. Spokojení pak bývají dárci, koledníčci a následně i ti, kterým finance pomohou řešit jejich tíživou situaci. Je pravda, že ne všechny dveře jsou pro koledníky otevřeny, a není samozřejmostí, že by všechny domácnosti pochopily přínosy Tříkrálové sbírky.
Letos se vykoledovalo v Hustopečích neuvěřitelných 132 577 Kč.
Výtěžek Tříkrálové sbírky roku 2018 pomohl již v mnoha projektech břeclavské Charity. Mezi nejdůležitější projekty podpory patřil mobilní hospic svatého Martina, domov svaté Agáty pro matky s dětmi bez přístřeší a nový projekt, který se rozjíždí již druhým rokem, je podpora tzv. Charitní záchranné sítě, která je zacílena na osoby v akutní nouzi, vypadávající ze systému pomoci a podpory místních institucí a služeb.
Jsem nesmírně ráda, že se pořád najdou lidé, kteří si cení tradic a mají otevřená srdce pomoci druhým. Tříkrálová sbírka je sice u konce, dobrý pocit však přetrvává ještě dlouho po rozpečetění poslední pokladničky.
Jménem Oblastní charity Břeclav děkuji všem, kdo přispěli k charitnímu dílu, ať samotným koledováním, organizováním či přispěním do pokladničky.
Upřímně děkujeme, bez Vás by to nešlo!

Bc. Jana Studýnková, koordinátorka tříkrálové sbírky OCH Břeclav

odebírejte přes RSS