Rekordní zájem dětí o Hustopečskou laťku

27. 1. 2023 · 1 minuta čtení · 13 fotografí · 1 video
Téma Sport

  Hustopeče se připravují na svůj největší atletický svátek. V sobotu 4. února vypukne Hustopečské skákání 2023, kterému budou ve čtvrtek 2. února předcházet žákovské kategorie. Na nich mohou závodit i všechny děti z Hustopečí, které se kvalifikují v Hustopečské laťce. V letošním roce byl zájem dětí rekordní. 


Zájem o závody koresponduje s velkým zájmem o atletické kroužky, ve kterých mají trenéři v současnosti okolo 200 dětí. Mezi nimi i několik republikových vítězů. „Máme tu dnes více jak 100 dětí, což je opravdu nevídané. Účastní se žáci ZŠ Nádražní, ZŠ Komenského, gymnázia a děti z atletického oddílu. Všechno se to odvíjí od toho, že Hustopeče hostí světový mítink skoku do výšky, takže to není nic nezvyklého, že ten zájem tady je. A děti to baví, máme tu několik želízek v ohni, především v kategorii dorostu. Nechybí Vojta Homola, jeden z nejlepších výškařů v republice, máme tu Nikolu Seďovou, Amálii Pekaříkovou, Adrianu Dlapalovou, jejich tu více,“ nešetřil chválou trenér Zbyněk Háder. 

Přestože velké naděje vkládali trenéři do svěřenců atletiky, překvapili i děti ze základních škol. „Rozdíl je především v technice. Ale děti jsou buď sportovně zdatní a potom mohou dělat jakýkoliv sport, nebo zdatní nejsou. Je důležité, aby se děti hýbaly, aby dělaly něco se svým tělem a neseděly doma. Potom ať si každý vybere jakýkoliv sport, je to jedno. Potom budou hrát dobře fotbal a zároveň skákat dobře do výšky. Jenom ať něco dělají,“ vyzývá trenér.

Proto trenéři pečlivě sledovali závodníky a vyhlíželi si budoucí atletické naděje. „To víte, že to také bereme jako takový nábor. Díváme se na děcka, co kdo umí, vždycky někdo překvapí,“ usmíval se trenér, který pozval všechny sportovní fanoušky na Hustopečské skákání 2023.. -nov-


odebírejte přes RSS