Rezervace na atigenní testování ZDE.

3. 1. 2021 · 2 minuty čtení · 1 fotografie

Po vzájemné dohodě Města Hustopeče a Nemocnice Tišnov bude od pondělí 4. ledna 2021 zřízeno testovací místo na Covid-19 formou antigenních testů v sále Společenského domu v Hustopečích na Herbenově ulici.

Online objednání je nutno provést nejpozději jeden den před požadovaným termínem odběru, nejvýše však 14 dní předem. Žádná potvrzovací zpráva nepřijde ani SMSkou ani emailem, nicméně rezervace platí. V případě, že chcete rezervaci odběru zrušit, je nutné poslat SMS zprávu přímo na odběrové místo, a to na telefonní číslo 778 703 730.

Toto telefonní číslo NESLOUŽÍ pro rezervace - tu musí každý zájemce vyplnit online, proto prosíme rodiny, aby toto zajistili pro seniory či zájemce, kteří nemají internet. Je to standardní postup na všech odběrových místech. Děkujeme za spolupráci.

Upozorňujeme, že preventivní antigenní testování není primárně určeno pro symptomatické pacienty (tj. osoby s příznaky onemocnění covid-19) nebo pro osoby v karanténě. I nadále platí, že osoby s příznaky onemocnění kontaktují svého praktického lékaře, který indikuje potřebné vyšetření nebo vystaví žádanku na PCR test (nejblíže Břeclav, Brno či Kyjov). Osoby v karanténě musí 5.–7. den absolvovat PCR test, který indikuje praktický lékař nebo krajská hygienická stanice.

65208

Prosíme, vytiskněte a vyplňte ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ, že splňujete podmínky bezplatného testování, urychlíte tím Vaše odbavení. Nemůžete-li si prohlášení vytisknout sami, bude připravené i na odběrovém místě.

Před rezervací věnujte pozornost následujícím informacím:

Vyšetření na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS CoV-2 prostřednictvím POC antigenních testů se provádí bezplatně u všech osob, které jsou účastny veřejného zdravotního pojištění v České republice, a prokáží se průkazem pojištěnce nebo náhradním dokladem, a to však nejvýše jedenkrát za 5 dní. 

Vyšetření se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň u nich neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem, a u osob kterým byl v posledních 5 dnech proveden test metodou RT-PCR nebo POC antigenní test s negativním výsledkem.

odebírejte přes RSS