Rodina a skvělé jídlo, to přivezl do Hustopečí Family food festival

8. 7. 2024 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Již podruhé zavítal do Hustopečí Family food festival. Dukelské náměstí tak po první prázdninový víkend vonělo pečeným prasetem, burgery či makronkami.


Family food festival, to je akce, která v sobě spojuje, jak již název napovídá, rodinu a jídlo. Na své si tak přišli milovníci skvělých pokrmů, ale také rodinné pohody. A právě rodina a přátelská atmosféra byla jedním z popudů, která vedla organizátory k založení festivalu. Do Hustopečí se tak kolotoč plný jídla, nápojů a příjemné atmosféry vrátil po loňské premiéře. „Jsme Family food festival a jedná se o průřez celosvětovou streetfoodovou gastronomií. Stánky vybíráme jednak podle toho, co se nám líbí a co nám chutná, a za druhé, aby byla nabídka co nejpestřejší. Nechceme zde mít jen jeden druh jídla, ale aby si každý mohl přijít na své a hlavně i kvůli prodejcům, protože jsme opravdu taková rodina – nechceme si konkurovat,“ říká jeden z organizátorů Family food festivalu Michal Oborný, který přivezl do Hustopečí stánek s burgery, hranolky či řeckou kuchyní.

Mimo zmiňovaných stánků s jídlem přivezl festival do Hustopečí také program pro děti. Ty si mohly zaskákat na nafukovacím hradu nebo nechat si namalovat na obličej. Hustopeče jsou jednou z osmi moravských zastávek v programu Family food festivalu. A v plánu je zavítat do našeho města i v příštím roce. Pro pořádání festivalu se nabízí nově zkolaudovaný amfiteátr pod společenským domem.

-otah-

odebírejte přes RSS