Rozhlas je dalším zdrojem informací

26. 2. 2018 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Z města
 Už více než dva měsíce v našem městě pravidelně hlásí rozhlas. Každý čtvrtek a pátek v pět hodin odpoledne informuje občany o kulturních, společenských nebo sportovních akcích, které se uskuteční o víkendu nebo v první polovině nadcházejícího týdne. Současně upozorňuje na odstávky elektřiny, vody či na další omezení nebo nebezpečí pro občany. „Hlásiči můžeme i cílit přímo na jednotlivé ulice, kterých se problémy dotýkají,“ doplnila starostka města Hana Potměšilová.
Zajištění ochrany a odpovídajícího varovného systému ukládá starostům přímo krizová legislativa. „Rozhlas je koncipován jako bezdrátový se záložním zdrojem, což je nejlepší řešení v případě nutnosti upozornit občany například na vichřici, povodně, požáry či další nepředvídatelné hrozby,“ doplnila výhody rozhlasu Potměšilová.
V celém městě je 110 hlásičů, které odborní pracovníci zkontrolovali v testovací fázi. „I přes pravidelnou údržbu je možné, že některý z reproduktorů je příliš tichý nebo je mu v tomto místě špatně rozumět. Prosíme tedy občany o spolupráci tím, že nás budou o problémech informovat,“ doplnila Potměšilová. Svoje připomínky posílejte na e-mail babackova@hustopece.cz. Uveďte, prosím, konkrétní nedostatek a číslo, které jednoznačně identifikuje zařízení. To najdete přímo na každém hlásiči.
-hrad-
25354

 

odebírejte přes RSS