Rozšíření sběrného dvora je dokončeno

13. 12. 2016 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Z města

V úterý 12. prosince proběhlo slavnostní otevření sběrného dvora za přítomnosti vedení města Hustopeče. Dvůr má za sebou druhou etapu rozšiřování, první etapa proběhla před dvěma lety. 

Sběrný dvůr byl rozšířen z operačního programu životního prostředí. Vybudovalo se zastřešené stání kontejnerů a pořídilo se technické vybavení – nakladač pro manipulaci s odpady, osm vysoko-objemových kontejnerů a buňka se sociálním zařízením pro obsluhu sběrného dvora a uživatele. „K rozšíření sběrného dvora jsme přistoupili z toho důvodu, že kapacita z první etapy byla již zcela využita. Potřebovali jsme zvětšit prostory a rozšíření nám přineslo navýšení kapacity asi o 400 tun sbíraných odpadů za rok,“ uvedl pracovník Odboru životního prostředí Ondřej Němeček. 

Kromě rozšíření sběrného dvora, se také zvýšil komfort uživatelů. Místo je větší a přehlednější, vybudovaní buňka má hygienické zázemí. Do budoucna se uvažuje o výměně povrchu. „Naše přání je zde udělat asfaltový povrch a posunout bránu, která vznikla během první etapy, aby byl prostor sběrného dvora oddělen od městských služeb,“ řekl vedoucí Městských služeb Ivan Chrastina. Provozní dobu sběrného dvora naleznete na webových stránkách města Hustopeče. –zde-

-ves-

odebírejte přes RSS