S bramborami se dá tvořit, hrát i soutěžit

23. 10. 2017 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Třetí ročník Bramboriády se konal v M-klubu a řada rodičů s dětmi si přišla vyzkoušet, co všechno se dá z brambor vytvořit, vymyslet a taky, jak chutnají opečené na ohni. „Chtěli jsme, aby tady rodiny strávily příjemné nedělní odpoledne. Mohou plnit úkoly na stanovištích a připravili jsme i dvě soutěže, o největší bramboru a nejzajímavější tvar,“ řekla pedagožka centra Iveta Vodáková. 


Nejen děti dokázaly, že s bramborami se dá dělat spousta věcí, např. razítka, kterými se dá ledacos nazdobit nebo různá zvířátka, skřítci či auta. S bramborami se také dalo skvěle soutěžit na opičí dráze a složit z nich různé obrázky.
Bramboriáda byla druhou pravidelnou akcí pro veřejnost pořádanou Pavučinou potom, co se částečně přestěhovalo její zázemí do M-klubu. Ten se nyní proměnil v útulný prostor, kde vládně čilý tvořivý ruch. „Když se rozhlédnete, tak si myslím, že vidíte sami, že se z něj stal náš nový malinký domov a je tady krásně. Přesto už se moc těšíme na novou budovu Pavučiny,“ řekla pedagožka Ingrid Florusová. 

  -ves-

Fotografie v galerii Pavučiny.

odebírejte přes RSS