S domácí péčí pomohou vhodné pomůcky

13. 5. 2020 · 2 minuty čtení · 6 fotografí · 1 video

Nouzový stav s sebou už během prvních dnů přinesl novou možnost, jak se postarat o členy rodiny, kteří byli umístěni v různých sociálních zařízeních. Při práci na home office se totiž dá zvládat i domácí péče. Narostla tím ovšem poptávka po kompenzačních pomůckách, které jsou často těžce dostupné či sehnatelné. Problém pomáhá řešit půjčovna ve Strachotíně. Ta své služby nabízí seniorům a zdravotně postiženým především v mikroregionu Hustopeče.

„Nabízíme elektrické polohovací lůžka, invalidní vozíky, chodítka různých typů, ať už jsou to vysoká chodítka, krokovací chodítka nebo čtyřkolová chodítka, a pak máme toaletní židle,“ vyjmenovává nabízený sortiment k vypůjčení Blanka Miličková. Pracovníci půjčovny klientům rádi poradí s výběrem pomůcky tak, aby vyhovovala jejich potřebám.

Často poptávané jsou také speciální matrace sloužící k většímu komfortu hendikepovaných, které půjčovna také nabízí. „Máme tři druhy matrací. Klasické molitanové matrace v paropropustném obalu, antidekubitní matrace a kompresorové matrace. Tyto dvě matrace slouží jako prevence proti dekubitům nebo jako pomůcka při pomoci léčby už vzniklých dekubitů. Kompresorové matrace jsou založeny na bázi dvou komor, které se neustále střídají na základě vzduchových kapes, a ty jsou pro pacienty nejlepší,“ popisuje majitelka půjčovny Miličková.

Všechny pomůcky mohou klienti vyzvednout po předchozí domluvě buďto ve skladě ve Strachotíně či v Břeclavi. Největším oříškem je převoz postelí, proto se o jejich dopravu postará samotná půjčovna. „Elektrické postele všem zákazníkům dovážíme přímo domů, s tím, že postel na místě smontujeme, demontujeme, v případě potřeby, a ukazujeme, jakým způsobem se ovládá,“ dodává majitelka.

Součástí nabídky je také poradenská služba podávající informace o tom, kde získat různé sociální příspěvky a jakým způsobem se dostat k pomůckám, které jsou hrazeny pojišťovnou. Informovanost občanů o této službě je obecně malá a leckdy se tak do shánění pomůcek nechtějí ani pouštět, přitom samotný proces je poměrně rychlý. Stačí si do internetového vyhledávače zadat webovou stránku: www.senior-pece.cz, na které najdete všechny potřebné informace ohledně pomůcek včetně ceny a telefonního kontaktu. Na půjčovnu však mimo jiné odkazuje i hustopečská pečovatelská služba, praktičtí nebo odborní lékaři a hustopečská nemocnice, která disponuje informativními letáčky.

-slam-  

odebírejte přes RSS