S Habovkou Spoločne a preventívne

27. 10. 2021 · 1 minuta čtení · 7 fotografí
Téma Z města

V uplynulých třech dnech navštívila Hustopeče delegace z partnerského města Habovka na Slovensku. V rámci projektu "Spoločne a preventívne proti šíreniu pandemických prenosných ochorení na území obcí Habovka a Hustopeče" se desítka zástupců preventivních týmů setkala s deseti zástupci města, aby společně zhodnotili a prodiskutovali uplynulé koronavirové měsíce. 

"Cílem akce je předat si zkušenosti v oblasti šíření pandemických chorob a také všechny kroky, které naše dvě města proti nemoci učinila. Součástí našeho programu v Hustopečích jsou také veřejné přednášky pro různé věkové kategorie," shrnul projekt starosta Habovky Alojz Lajčin.

Starostka Hana Potměšilová ocenila i materiální přínos akce, neboť Hustopeče dostaly z projektu několik balení ionizérů, teploměrů, dezinfekcí a dalších pomůcek, které budou rozděleny do veřejných budov po městě pro případ, že by se opět zpřísňovala bezpečnostní opatření.

"Osobně mě nejvíce oslovila přednáška MUDr. Šárky Kukolové z Nemocnice U sv. Anny v Brně, která hovořila o koronaviru a očkování. Opět jsem se utvrdila v tom, že právě očkování je ta cesta, kterou je nutné se v boji s pandemií vydat," pochvalovala si starostka.

Celý projekt je financován z Fondu malých projektů Evropské unie a jeho součástí bude i opětovná návštěva hustopečských zástupců na Slovensku. -nov-


odebírejte přes RSS