Sběrná místa si spletli se smetištěm

15. 4. 2020 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Z města
Nevábný pohled se naskytl každému, kdo po velikonočním víkendu procházel kolem sběrným míst ve městě. Někteří z občanů si je totiž spletli se sběrným dvorem a vyvezli tam vše, co doma během jarního úklidu nashromáždili. Pracovníci městských služeb tak museli přerušit dezinfekci města a začít uklízet.


Velikonoční víkend využila spousta z nás k jarnímu úklidu. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby shromážděné odpady skončily na sběrném dvoře, kam patří. Místo toho se ale objevily na sběrných místech po městě. „Sběrný dvůr je znovu otevřený od 8. dubna, to znamená, že ještě v sobotu 11. dubna byl celý den otevřený, a přesto se nám v úterý na sběrných místech objevily tyto hromady, což opravdu nechápu. Sběrná místa jsou určena pro tříděný odpad, ne pro ten komunální,“ neskrýval rozčílení vedoucí městských služeb Ivan Chrastina.

Pracovníci městských služeb, kteří v těchto dnech mají plné ruce práce nejen s jarní výsadbou, ale i s dezinfekcí veřejných prostranství kvůli pandemii koronaviru tak musí všeho nechat a sběrná místa vyklidit. „Kontejnery nám pravidelně vyváží firma Hantály, ale to všechno, co je naházené kolem dokola musíme vyklidit my, protože oni na to nemají potřebnou techniku a prostě to nevezmou. Takže jak třídění, tak odvoz na sběrný dvůr je na nás,“ popisuje Chrastina.

Sběrný dvůr je pro veřejnost otevřený dle klasické otevírací doby, to znamená v pondělí a v pátek od 14 do 18 hodin, ve středu od 8 do 12 hodin a v sobotu od 09.30 do 18 hodin.

Ve svém vlastním zájmu by občané sběrný dvůr měli využívat, aby se pracovníci městských služeb mohli věnovat třeba právě dezinfekci města. -nov-

odebírejte přes RSS