Sběrné místo není sběrný dvůr

21. 7. 2017 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Z města
Se sběrným dvorem si občas někdo plete místo u sběrného místa. Takto (viz obrázek níže) někdo na začátku července vytvořil černou skládku u sběrného hnízda U Větrolamu.
Chtěli bychom věřit, že si odpady na obrázku takto uskladnil někdo dočasně a že pracovníci Městských služeb Hustopeče byli jen rychlejší při odvozu. Sběrný dvůr je otevřený 20 hodin týdně, někdy dopoledne, někdy odpoledne, v sobotu prakticky celý den a tak nevidíme jediný důvod, aby to U Větrolamu nebo kdekoli jinde vypadalo jako na Chánově.
Došli jsme ale také k poučení s dobrým koncem: Skoro nic z takové parádní hromady odpadků neskončí na skládce. Elektrospotřebiče zdarma odebere zpracovatel (dokonce ještě něco zaplatí), dřevo, lamino a nábytek také zdarma předáme k dalšímu zpracování a kartonové krabice půjdou do sběru. Rádi bychom ještě chtěli požádat vás, občany, abyste do kontejneru na plast mačkali plastové lahve a zároveň do kontejnerů na papír mačkali papírové krabice. Odvážet do sběru „vzduch“ je hodně neekonomické, odvoz je daleko dražší než zisk z druhotných surovin. Děkujeme že třídíte!

Ondřej Němeček, Odbor životního prostředí
Ivan Chrastina, vedoucí Městských služeb Hustopeče    

 

18922

 

 

odebírejte přes RSS