Sběrný dvůr čekají v novém roce změny

12. 12. 2023 · 1 minuta čtení · 3 fotografie · 1 video
Téma Z města

Na sběrném dvoře ještě neskončili s rozdáváním kompostérů a už se připravují na další změny, které přinese rok 2024.


„Tou hlavní novinkou je to, že město končí se sběrem stavebních a demoličních odpadů. Respektive bude možné odevzdat jen nepatrné množství odpadu o objemu jednoho kyblíku či menší bedýnky,“ vysvětluje Ondřej Němeček z Odboru životního prostředí. Města nemají povinnost suť vybírat, přesto Hustopeče, jako jedny z mála měst, vycházely občanům dlouhé roky vstříc. Bohužel náklady na likvidaci už byly pro město neúnosné. „Bavíme se o stovkách tun, za který město platilo stovky tisíc ročně, a to jsou částky, které lze jistě využít lépe,“ myslí si Němeček. 

Nadále však občanům zůstává možnost objednat si kontejner u Městských služeb v případě, že suti budou chtít vyvézt více. Současně v Hustopečích sídlí firma, která stavební materiál odebírá. Sídlí v areálu bývalého zemědělského družstva a otevřeno má každý všední den od 7 do 15:30 hodin.

Od nového roku bude v Hustopečích také nově možné odevzdávat plechovky a jiné drobné kovové odpady v rámci pytlového svozu odpadů. „A poslední novinkou, která však začne platit až v průběhu jara je vstup do areálu sběrného dvora pouze se zvláštními identifikačními kartami, abychom měli jistotu, že nám sem chodí opravdu jen občané Hustopečí. Na konkrétní podobě se stále pracuje, občany budeme včas informovat,“ uzavřel Němeček. -nov-

odebírejte přes RSS