Sběrný dvůr stále přijímá elektroniku všech značek

3. 8. 2020 · 1 minuta čtení
Téma Z města

Na sociálních sítích i v celoplošných médiích se objevuje zpráva, že od začátku srpna by sběrné dvory měst a obcí neměly odebírat vysloužilé televizory a monitory značky Samsung. Společnost Asekol, která zajišťuje ekologickou likvidaci odpadu ze sběrných dvorů, totiž oznámila Svazu měst a obcí, že elektroniku Samsungu nebude odebírat a odvážet, protože od konce minulého roku nemá s korejským výrobcem smlouvu. 

Odbor Životního prostředí města Hustopeče o problému ví a čeká na další pokyny, neboť jednání stále probíhají. Občané Hustopečí však mohou zůstat v klidu. "Situaci a vývoj ohledně odběru vysloužilých televizorů Samsung sledujeme a rozhodně se nechystáme na sběrném dvoře ukončit sběr jakýchkoliv spotřebičů společnosti Samsung," vyjádřil se k tématu Ondřej Němeček, který má na starost odpadové hospodářství.

„Oznámení společnosti ASEKOL, že od srpna přestává odebírat spotřebiče značky Samsung, samozřejmě vyvolalo rozruch mezi obcemi, které mají na svém území sběrný dvůr. Domníváme se, že konkurenční boje kolektivních systémů by neměly občany ovlivňovat a zatěžovat, neboť obce i občané si svou zákonnou povinnost plní.Tento týden se proto zúčastníme jednání na Ministerstvo životního prostředí, kde se tato problematika bude řešit,” vyjádřilo se na svém facebookovém profilu Sdružení místních samospráv České republiky.

Bude-li v Hustopečích nějaké omezení vybíraných odpadů, občané budou informováni oficiální cestou s dostatečným předstihem. -nov-

odebírejte přes RSS