Sbírka potravin vynesla jen zlomek z uplynulých let. Sklady jsou téměř prázdné.

27. 4. 2022 · 1 minuta čtení · 2 fotografie
Téma Z města

Hustopeče mají za sebou další sbírku potravin, která měla pomoci jednotlivcům i celým rodinám z Hustopečska v těžké životní situaci. Bohužel se ani zdaleka nepodařilo dosáhnout úspěšných čísel minulých let. 

Zatímco ještě na podzim se podařilo sesbírat více než tunu potravin, ze které se mohlo čerpat i několik měsíců, tentokrát dárci přinesli jen necelých 200 kilogramů. Sesbírané potraviny nebudou stačit ani na jeden výdej pro 83 potřebných včetně dětí, které má Potravinová pomoc pod věží v péči. Budou se muset spolehnout na dodávky z Brna, i tam je však potravin nedostatek. 

„My jsme opravdu velmi vděční každému, kdo přispěl, vážíme si každého daru. Nicméně je pravdou, že výtěžek sbírky nás zklamal, protože čísla oproti minulým letů, se nedají ani porovnat. Je to samozřejmě dané tou dobou, ve které se teď nacházíme, všichni máme obavy, všech se nás dotýká zdražování a nejistota. Hustopečští navíc před měsícem přispívali do sbírky potravin pro uprchlíky z Ukrajiny, což jistě také přispělo k malé účasti v té klasické sbírce. Spousta lidí má co dělat, aby se postarali o sebe," vysvětluje si dobrovolnice z Potravinové pomoci pod věží Jitka Lachmanová.

Nemalým dílem k nízkému výnosu sbírky přispělo i to, že Potravinová pomoc přišla o Foodbox ze supermarketu Coop, který byl zbourán a čeká se na výstavbu nového. Navíc výtěžek sbírky z prodejny Lidl, kde bylo také možné přispívat, byl rozhodnutím Potravinové banky Brno odvezen Oblastní charitě Hodonín.

„Je to smutné, ale spoléháme na centrální sklad v Brně, který nám slíbil přispívat, abychom se mohli postarat o všechny, kteří jsou na nás odkázaní," doufá Lachmanová. Další kolo potravinové sbírky se bude konat opět na podzim. -nov-

odebírejte přes RSS